Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Pilotní výuka nového předmětu Projektové řízení začíná
První část vzdělávacího programu PŘÍPRAVA A ŘÍZENÍ PROJEKTŮ, který je součástí projektu „Vzdělávání pedagogů středních škol ve Zlínském kraji v projektovém řízení“,financovanéhoz Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost byla dnes zahájena v prostorách hotelu Laterna ve Velkých Karlovicích za přítomnosti radního pro školství Zlínského kraje Josefa Slováka a dalších hostů z řad odborné veřejnosti.

Projekt je zaměřen na získání a rozvoj dovedností pedagogických pracovníků v přípravě projektů a projektovém řízení. Nedílnou součástí je i podpora zavedení nového nepovinného předmětu Projektové řízení. Od září je zahajována pilotní výuka tohoto předmětu v téměř padesáti středních školách ve Zlínském kraji.

„Získané znalosti a dovedností v projektovém řízení budou pro pedagogy pomocníkem při zavádění změn ve vzdělávacím procesu ve školách. Jejich uplatnění společně s výukou předmětu povedou ke zvýšení prestiže a atraktivity vzdělávací nabídky zúčastněných škol. Další přidanou hodnotou bude zvýšení adaptibility absolventů na současné i budoucí podmínky trhu práce a jejich zaměstnatelnosti,“ uvedl radní Josef Slovák. „V řadě škol převýšil zájem studentů očekávaný předpoklad o absolvování tohoto nepovinného předmětu, což je velmi pozitivní zjištění,“ dodal radní.

Pedagogové letos v květnu absolvovali školení na měkké techniky v projektovém řízení a v červnu na sjednocení znalostí a dovedností v oblasti informačních technologií. Na podporu jejich vzdělávání a zavádění předmětu Projektové řízení byla zřízena čtyři multimediální výuková centra. V současné době je spuštěna pracovní verze e-learningové platformy, která bude místem pro vzájemnou komunikaci a přenos zkušeností mezi zúčastněnými pedagogy a současně bude sloužit jako úložiště studijních materiálů.

Projekt byl nominován do soutěže Dobrá rada nad zlato 2009, kterou pořádá Národní vzdělávací fond. Po hlasování veřejnosti se na výběru nejzajímavějšího a nejpřínosnějšího projektu v oblasti rozvoje lidských zdrojů bude podílet také odborná porota. Více na www.topregion.cz/soutez .  

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.    

 
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová