Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Otrokovická Stůňata vytvořila podzimní dekorace
Kreativními nápady a vlastní zručností upoutali pozornost okolí členové klubu Stůňata, kteří se nechali inspirovat podzimním počasím a vyráběli nerůznější tématické dekorace. Klub volného času pro hendikepované děti a jejich maminky existuje v Otrokovicích od roku 2006

Mezi dekoracemi nechyběli košťátka nebo papíroví draci na dveře, drátované závěsy z mušlí, korku či peříček, podzimní dekorace, růže z listí, Halloweenské strašidýlka, závěsy i zapichovátka. K tradičním podzimním výrobkům patří také dušičkové vazby.

Stůňata - klub volného času pro hendikepované děti a jejich maminky, existuje v Otrokovicích již od roku 2006. Dříve se jeho činnost soustřeďovala především na tvoření dekoračních předmětů, trávení času schůzek hrou na hudební nástroje a canisterapii. Od doby, kdy Stůňata využívají prostorů DDM Sluníčko - Centra volného času v městské části Bahňák a pořádají víkendové akce v prostorech na Štěrkovišti, mohou děti nově poznávat kouzlo táborového ohně, ale i dovednosti modelářů, kteří jim rádi předvádí triky se svými loděmi a letadly. Další aktivitou, které se všichni členové Stůňat nadšeně účastní, jsou i projížďky na koních v Napajedlích, které začaly na počátku letošního roku. „Existence tohoto klubu je výsledkem dobře probíhajícího procesu komunitního plánování. Mám radost, že se nám podařilo zaplnit chybějící místo, které by naplňovalo volný čas hendikepovaných dětí a jejich maminek,“ uvedla starostka města Otrokovice Radoslava Matuszková.

A co plánují Stůňata do budoucna? „Především chceme pokračovat ve všech započatých činnostech. Na začátku roku 2010 chceme také uspořádat již tradiční výstavku výrobků v prostorách Městského úřadu Otrokovice a do budoucna se chystáme vytvořit pro naše členy dresy, abychom mohli náš klub reprezentovat na setkáních s ostatními podobně zaměřenými zájmovými skupinami. V příštím roce mezi sebou také rádi přivítáme nejen další rodiče s postiženými dětmi, ale i postižené spoluobčany, kteří by nám rádi pomohli v další tvorbě. Rádi přivítáme i každého sponzora s příspěvkem na materiál a nástroje pro výrobu našich krásných výrobků nebo prostředků pro zajištění pitného režimu pro děti. Nebudeme se zlobit ani za nějaký ten pamlsek,“ přiblížil vedoucí klubu Rudolf Dvořáček.

Hlavním úspěchem otrokovického klubu je především rozvoj mimoškolních aktivit pro postižené děti. Činnost klubu je také významnou psychickou podporou pro maminky postižených dětí i děti samotné, které nám ukazují, že život sám není jen o materiálních hodnotách, ale především o přátelství s jejich kamarády – ať už jsou podobně postižení nebo zdraví.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 577 688 449, 723 606 758
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová