Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nové víceúčelové hříště naplní volný čas dětí
Prostor pro nové sportovní radovánky a kvalitní trávení volného času vznikl dnes otevřením nového víceúčelového hřiště na pozemku Farního úřadu v Otrokovicích v blízkosti kostela sv. Vojtěcha. O vznik tohoto hřiště se zasloužil turistický oddíl mládeže TOM 1419 Otrokovice, který kromě sportovně turistické činnosti zřídil pro děti a mládež také Klub volného času. Klub je otevřen nejen pro členy oddílu, ale pro všechny děti jevící o jeho aktivity zájem. Stejně tomu bude i s novým sportovištěm.

Velkým dílem na vybudování hřiště přispělo také město Otrokovice, které se snaží dlouhodobě podporovat aktivity přispívající ke kvalitnímu trávení volného času dětí a rozvoji jejich sportovních činností. Tento projekt podpořilo částkou 250 000 korun, která pokryla téměř jednu třetinu všech nákladů spojených s realizací stavby.

Výstavba hřiště byla spojena s několika úspornými opatřeními, které popisuje vedoucí turistického oddílu Zbyněk Vacl. „Hřiště jsme stavěli svépomocí, dle schválené projektové dokumentace, tak aby byly v co největší možné míře minimalizovány náklady na stavbu. Obětovali jsme tomu veškerý volný čas, což nebylo zrovna v době prázdnin a dovolených nejjednodušší. Avšak díky velkému počtu brigádníků, kteří se na stavbě podíleli zcela bezplatně, se nám dílo podařilo.“

Nově zprovozněné víceúčelové hřiště má povrch z tzv. umělé trávy, což je povrch v současné době nejvhodnější a rovněž nejvíce používaný, při realizaci podobných staveb. Kolem hřiště o rozměrech 11 x 22 metrů jsou vybudovány také ochranné sítě, které poslouží při míčových hrách. Pro ty je hřiště vybudováno především. Na své si zde tedy přijdou příznivci volejbalu, florbalu, malé kopané, nohejbalu, hokejbalu, ale také všichni vyznavači pohybových her.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449 
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová