Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na Mánesce vítězí nejen žáci, ale i učitelé

Základní škola Mánesova Otrokovice se přihlásila do programu ACTIVní školy, což je systém školení a služeb, které našim pedagogům umožňují kvalitně pracovat s interaktivními tabulemi, které jsou na Mánesce běžnou součástí výuky.


 

 

V současné době jich v naší škole najdete sedm. Naším cílem je modernizovat vyučování, žáky výukou zaujmout a vtáhnout je do „děje“, vytvořit jim kvalitní podmínky pro poznávání světa kolem sebe a svých možností, procvičovat, zdokonalovat se. A to nám interaktivní tabule umožňují.  

Díky rozsáhlému školení v programu ACTIVní školy většina našich vyučujících umí vytvářet kvalitní interaktivní výukové hodiny a vhodně je zapojovat do výuky. Jsme velmi pyšní na to, že máme mezi sebou i takové vyučující, kteří se mohou měřit s těmi nejlepšími. Ve čtvrtek 11. března se v Olomouci konala konference programu ACTIVní školy, jejíž součástí byla soutěž o nejlepší interaktivní hodinu. Hlavní cenou byla interaktivní tabule. Byla to pro nás velká výzva. Do soutěže zaslaly své práce tři naše kolegyně, paní učitelky Čížová, Hanousková a Vavrušová, kterým děkujeme. Do nejlepší šestice vybrala odborná komise práci paní učitelky Mgr. Pavlíny Vavrušové, která svou interaktivní výukovou hodinu v průběhu konference prezentovala. Účastníci konference, ředitelé škol a učitelé pak hlasováním rozhodli o vítězce, kterou se stala právě naše paní učitelka. Díky ní jsme bohatší o další (již osmou) interaktivní tabuli. Paní učitelce děkujeme a blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu, který je pro nás motivací do další práce. Čekají nás pokračovací semináře zajišťované pracovníky Sharp Centra Olomouc, bez nichž bychom nebyli v této oblasti zdaleka tak dobří. Pracovníkům Sharp Centra děkujeme za všestrannou pomoc při interaktivním vzdělávání a pravidelnou aktualizaci softwaru.

 
Marcela Javoříková
Základní škola Mánesova Otrokovice, příspěvková organizace
tel. 577 924 103
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová