Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Návštěvníci školy mohli nahlédnout do vyučování
​Rodiče i široká veřejnost mohla včera navštívit ZŠ T. G. M. Otrokovice, kde probíhal den otevřených dveří.
 

Ihned u vchodu byli všichni příchozí uvítáni vybranými žáky devátých tříd nabízejícími doprovod po budově. Této možnosti využili především návštěvníci, kteří zde byli poprvé a mohli by se v budově hůře orientovat.

Celá akce byla určena hlavně pro rodiče budoucích prvňáčků, kteří se tak na vlastní oči mohli přesvědčit o kvalitách školy, výukových metodách i prostorech, které jsou určeny pro děti v době přestávky. Vítáni byli i další návštěvníci. Ti mohli pozorovat například to, jak se škola změnila od dob, kdy zde byli naposled. Zájemci mohli nahlížet i do průběhu vyučovacích hodin. Mohli tak vidět probíhající výuku prvňáčků i žáků devátých tříd.

„Dne otevřených dveří se účastnili především rodiče dětí navštěvujících naši školu. Zajímaly se o způsoby, kterými učitelé prezentují látku i o používané pracovní pomůcky. Na prvním stupni byl kladně hodnocen individuální přístup učitelů k žákům a použití netradičních výukových metod. U vyšších ročníků se pozornost soustředila na práci s výpočetní technikou a interaktivní tabulí. V průběhu dne se k nám došly podívat i  děti z mateřské školky a několik maminek, jejichž děti povinná školní docházka čeká v příštím školním roce,“ přiblížila průběh celého dne ředitelka školy Marta Zakopalová.

Pro obohacení programu škola připravila také doprovodnou prodejní výstavu knih. V  žákovské knihovně si tak mohli děti i dospělí zakoupit nejen odbornou literaturu, ale také zábavné čtení pro všechny věkové kategorie. ZŠ T. G. M. také spolupracuje s otrokovickou pobočkou Naděje. Proto její zástupci nechyběli ani při dni otevřených dveří. Prezentovali se zde prostřednictvím stánku, u kterého si mohli zájemci zakoupit výrobky z jejich dílny.

 
 
Mgr. Lenka Krupková
+420 723 606 758, +420 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová