Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Náměstí obsadilo na šest stovek dětí
Více než šest stovek dětí obsadilo minulý pátek dopoledne vsetínské Dolní náměstí. Uskutečnilo se zde totiž česko – slovenské kulturní dopoledne, kterým vyvrcholilo dvou denní setkání v rámci přeshraničního projektu Blíž k přírodě – blíž k sobě.
 

Setkání se zúčastnily děti ze základních a mateřských škol ze Vsetína a slovenské obce Pruské, které jsou do projektu zapojeny. „Kulturní dopoledne proběhlo způsobem děti baví děti, protože veškerý kulturní program si pro mladší kamarády připravili žáci prvního stupně základních škol a sboreček mateřské školy Ohrada,“ vysvětlila manažerka projektu Jana Janovská. Děti se však mohly vydovádět také na trampolíně a připraveny pro ně byly i nejrůznější soutěže. 

Program tohoto mezinárodního setkání však začal už včera. Zatímco starší školáci měli na programu ekologický workshop v základní škole Rokytnice, děti z mateřinek vyzkoušely nové vybavení zahrad a potom společně navštívily zoologickou zahradu v Lešné.  Na večer pak pro ně byla připravena návštěva hvězdárny a společné nocování. „Menší děti spinkaly v mateřské škole a starší školáci na zahradě v nových stanech, které byly pořízeny v rámci projektu,“ pokračovala Janovská.

Cílem projektu Blíž k přírodě – blíž k sobě v celkové hodnotě téměř osmnáct milionů korun je revitalizace deseti vsetínských a dvou pruských školních zahrad a prohlubování vztahů mezi mateřskými a základními školami obou regionů. Devadesát procent nákladů je hrazeno z evropských a státních fondů. Projektové aktivity potrvají až do roku 2011.

publikum.jpg
Foto: Jiří Žůrek 
 

Eva Stejskalová
737 019 667, 571 491 564 


 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová