Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Menšiny mezi námi
Výrazný úspěch slavila Lucie Lexová v projektu „menšiny mezi námi“. V konkurenci více než čtyř stovek příspěvků výtvarných, fotografických, literárních ze škol, nízkoprahových klubů a dětských domovů obsadila Lucka vynikající třetí místo ve své kategorii.

Nebyla sama z dětského domova, která se do projektu přihlásila. Ale jak  umělecká komise sdělila, nebylo lehkým úkolem vybrat nejlepší z nejlepších a ty umístit na pomyslné stupně vítězů. Porotce nemá co a jak poměřit, srovnává na základě svých pocitů a osobního vkusu, s ostatními porotci musí svést názorové výměny. A proto ti všichni ostatní, které porotce letos nevybrali, nemusí vůbec truchlit, poněvadž tato soutěž nemá poražených.

Vyhlašovatelé projektu nabídli soutěžícím témata, která vůbec nebyla jednoduchá – co pro mě znamená náboženství; moje setkání s Romy; extremismus; jak si představuji multikulturní společnost; mám výjimečného kamaráda/kamarádku; holky s holkama, kluci s klukama – homosexualita mýma očima. Sami si můžete vyzkoušet, jak byste s tématem naložili.

Lucce k obrovskému úspěchu blahopřejeme a věříme, že na její úspěch naváží i ostatní děti.

preview.jpg

 

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová