Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mateřské centrum otevírá miniškolku
​V Mateřském centru Emcéčko ve Valašském Meziříčí byla v září otevřena miniškolka pro děti od 2 let. Zařízení vzniklo v bývalých prostorách určených porodní asistentce a hlídání dětí během rodičovských kurzů.

„Chceme pomoci maminkám, které se po dvou letech mateřské dovolené rozhodly nastoupit do zaměstnání. V minulosti nás doslova zahltily dotazy, zda zajišťujeme také hlídání dětí,“ vysvětluje okolnosti vzniku miniškolky jednatelka občanského sdružení Silvie Malíková.

O děti ve věku od 2 do 3 let budou po celý den pečovat dvě zkušené zdravotní sestry. „Dvě místa jsou plně obsazena. Zbývající tři děti budou docházet jeden týden v měsíci. Otevírá se tak možnost i pro další. Přednost dostanou děti s celoměsíční docházkou,“ upozorňuje jednatelka.

Provoz miniškolky bude financován z prostředků Evropského sociálního fondu a ministerstva práce a sociálních věcí. Spoluúčast rodičů bude spočívat v úhradě nákladů na stravu, hygienické potřeby a materiál pro tvořivé činnosti. „Je to možná alternativa pro maminky, kterým se po nedávném sjednocení pravidel nepodaří umístit dítě do městských předškolních zařízení,“ vítá otevření miniškolky místostarostka Dagmar Lacinová.     

 

Josef Beneš
tiskový mluvčí Městského úřadu Valašské Meziříčí
tel. 724 270 758
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová