Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mateřinka šetří energii i ovzduší
Mateřská škola Vyhlídka, která je největším předškolním zařízením ve Valašském Meziříčí, ušetří na energiích a v konečném důsledku přispěje ke snížení množství emisí vypouštěných do ovzduší. Umožní jí to právě dokončené zateplení, jež zdejší radnice provedla za vydatné finanční podpory Evropské unie.

„Stavební úpravy spočívaly v zateplení obvodových stěn, části střešních konstrukcí a výměně oken,“ informoval stavební technik městského úřadu Vítězslav Zachrdla o půl roku trvající akci. Celkové náklady se blížily 10 milionům korun, z toho 4,6 milionu město získalo z evropských fondů. Dalších 270 tisíc poskytl Státní fond životního prostředí, zbytek vynaložila sama radnice.

Vyhlídka je už druhou mateřinkou ve městě, která se touto cestou energetických úspor vydala. Předloni nechala radnice nákladem 5,25 milionu korun zateplit Mateřskou školu na Křižné ulici. V současné době probíhá kompletní zateplování Základní školy Masarykova, jež má být dokončeno v příštím roce. Také tato akce v hodnotě téměř 26 milionů je spolufinancována Evropskou unií. 

 
Josef Beneš
tel. 724 270 758
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová