Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Městská knihovna Otrokovice pasovala školáky na čtenáře
Žáci druhé třídy ze ZŠ Trávníky byli dnes slavnostně pasováni na čtenáře. Druháci, kteří se v první třídě pečlivě seznamovali s čtením a psaním, si dnes již sami přečtou to, co je zajímá a tak nastal ten pravý čas pasovat je do řad čtenářů.

Samotnému pasování předcházelo povídání o knihovně i knihách, které mají děti rády. Pak nadešel ten slavnostní moment a žáci byli rytířským mečem pasováni na čtenáře. Současně museli také říci slib: „Slibuji ve jménu všech krásných knížek plných pohádek, příběhů a básniček, že se budu vždy snažit chovat jako rytíř řádu čtenářského. Budu knížky opatrovat jako nejvzácnější poklady, budu je mít rád, budu se k nim chovat opatrně a s úctou. Tak slibuji!“

Na důkaz toho, že malí školáci jsou opravdovými čtenáři a uživateli knihovny, si mohli na místě zapůjčit jednu knihu dle svého výběru. Dětem se celá akce velmi líbila a i knihovnice měly z dětí radost. Do budoucna by si také přály, aby čtenářů především z řad dětí a mládeže přibývalo. Pasování na čtenáře a vytváření správných a pravidelných návyků v užívání knihovny snad bude mít úspěch a nové čtenáře přinese.

Slavnostní akt pasování proběhl v rámci celonárodní akce s názvem Týden knihoven. V období od 5. do 11. 10. 2009 probíhají nejrůznější programy spojené s knihovnami. Na své si přijdou zajisté všechny věkové kategorie od nejmenších až po seniory. Týden knihoven se letos koná pod jednotícím mottem „Knihovna mého srdce“ a již tradičně se ho účastní obě knihovnická pracoviště v Otrokovicích. Kromě  pasování na čtenáře je pro mládež z 8. a 9. ročníků ZŠ určena beseda na téma Vývoj české rockové hudby. Instruktáže pro práci s internetem mohou využít všichni zájemci, kteří v této oblasti chtějí získat nové poznatky. Knihovna na Bahňáku v tomto týdnu zahájí činnost čtenářského klubu. Vyhlásí také soutěž pro mladé čtenáře Rytíři slova a Malý vševěd. Pro seniory je připraveno setkání nad Knihou mého srdce. V tomto týdnu budou moci také zapomnětliví čtenáři vracet upomínané knihy bez sankčních poplatků, čímž uspoří mnohdy nemalou část svých peněžních prostředků. Pro milovníky knih je v těchto dnech také zcela zdarma registrace, která umožní navštěvovat knihovnu po dobu jednoho roku.

 
Mgr. Lenka Krupková, tel. 723 606 758, 577 680 449 
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová