Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Literární soutěž pro děti - vyhlášení vítězů krajského kola

19. května 2010 proběhlo v Alternativě ve Zlíně vyhlášení vítězů krajského kola literární soutěže.


KKS-vitezova.jpg

Desátý ročník dětské literární soutěže vyvrcholil 19. května 2010 slavnostním vyhlášením vítězů v Alternativě ve Zlíně. Odměněno bylo 37 dětí a jeden dětský kolektiv, jejichž práce se v krajském kole umístily na prvním až třetím místě. Děti převzaly diplomy a dárky z rukou náměstka hejtmana Jindřicha Ondruše, náměstků primátorky Miroslava Kašného a Hynka Stesky, spisovatele Antonína Bajaji, zástupkyně poroty Jaroslavy Hradilové a Gabriely Jelínkové z Nadace Děti-kultura-sport. Kromě dárků děti dostaly sborník Jakou barvu má svět?, který obsahuje vítězné práce.

Pořadateli soutěže jsou knihovny v jednotlivých regionech Zlínského kraje: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně, Knihovna Kroměřížska a Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

Literární soutěž se konala pod záštitou náměstka hejtmana Zlínského kraje pro kulturu, památkovou péči, cestovní ruch a církve ing. Jindřicha Ondruše. V doprovodném programu vystoupily děti ze ZUŠ Zlín (Štefánikova) pod vedením Markéty Pavlištíkové, které zahrály pohádky o princeznách. Celý program hudebně doprovodil soubor ZUŠ Morava Zlínské jazzové smyčce.   Do soutěže se zapojilo 697 dětí ve věku od 6 do 15 let. Práce dětí byly hodnoceny podle věku v kategoriích: 1. až 3. třída, 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída. V každé z těchto kategorií se hodnotila zvlášť próza a poezie. Samostatně byly hodnoceny práce dětí ze speciálních škol a komiksy. Literární soutěž se konala za podpory Zlínského kraje a Nadace Děti-kultura-sport. Fotografie jsou k dispozci na webu krajské knihovny: http://www.kfbz.cz/kronika_2010_1.htm

Přiložené soubory

 

 

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová