Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Liptálské kufrování
Liptálské Kufrování  - 26.10. 2009.

Dne 26. 9. 2009 uspořádal Dětský domov a Základní škola Liptál již třetí ročník netradiční soutěže, která nese název „Liptálské kufrování“. V tento sobotní slunečný den přijely děti ze šesti dětských domovů Zlínského kraje, aby společně s našimi dětmi plnily zajímavé, někdy i úsměvné úkoly.

V malebném prostředí liptálských pasek soutěžící nejvíce pobavily disciplíny, jako stříkání ruční hasičskou stříkačkou na terč, střelba ze vzduchovky na balonky, ruční řezání dřeva, určování podzimních plodů, hod starými botami na strašáka v poli, práce s vajíčkem (což obnášelo oddělení žloutku od bílku a vyšlehání bílku na čas), vzájemné krmení jogurtem se zavázanýma očima, dojení krávy nebo obouvání valašských krbců na čas. V areálu DD ještě čekaly na děti dvě výtvarné soutěže – malování na chodníku a soutěž o nejkrásnějšího podzimníčka z dýně. Ty děti, které mají raději pohyb než výtvarné činnosti, mohly hrát kopanou nebo skákat na trampolíně.

A kdo byl vítězem letošního „Kufrování“? Byly to všechny děti, které s chutí, radostí a zájmem soutěžily. Poděkování patří všem tetám a strýcům vychovatelům, kteří tuto akci zorganizovali. 

Vedení DDaZŠ Liptál 

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová