Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Jarní probuzení v Korytné

Protože nám jaro stále nechce ukázat svou vlídnou teplou tvář, rozhodli se školáci ze základní školy v Korytné, že jaru trochu pomůžou. Školnímu projektu Jarní probuzení, který proběhl 25. a 26. března v budově školy, předcházely velikonoční dílny ve školní družině a v mateřské škole. Vyráběly se zde velikonoční věnečky, barvila se vajíčka pomocí laku na nehty, děti tvořily vajíčka z papíru a také technikou zvanou patchwork.


Celou prezentaci zahájili nejmenší z mateřské školys pásmem Kuřátka. Poté následovalo vystoupení starších mateřáků – opiček, které doplnila Tamara Kalašová svojí gymnastickou sestavou.
Jako další se představili školáci z 1., 2. a 3. ročníku s rozcvičkou na overballech a žáci 4. ročníku s pohádkou. Děti, které navštěvují nepovinný předmět německý jazyk, zazpívali písničku a školní muzikanti pod vedením paní ředitelky zahráli několik písní z našeho kraje. Závěr patřil žákům z 3., 4. a 5. ročníku. Ti předvedli, co všechno dokáží zarecitovat a zazpívat v angličtině.
 
Vše se odehrávalo v zrcadlové třídě. Kdo měl zájem, vystoupal po schodech do patra a tam se mohl v oranžové třídě podívat na práci školáků. K nahlédnutí byly školní práce žáků, jejich portfolia, ale také práce z výtvarné výchovy nebo z pracovních činností. Zelená třída fungovala jako kinosál, protože zde byla připravena dataprojekce fotografií ze všech školních akcí.
Celý projekt Jarní probuzení zakončili nejmenší děti z MŠ se svým Velikonočním koledováním. Děti přišly oblečeny v korytňanském kroji a v krátkém pásmu představily účastníkům zvyky a tradice Velikonoc. "Jsem ráda, že se nám v projektu Jarního probuzení podařilo plynule propojit činnost mateřské i základní školy. Celá akce měla velký ohlas a moc se povedla", zhodnotila úspěšnou akci Šárka Kršiaková, ředitelka školy.
 
Veškeré informace o projektu jsou k nahlédnutí na www.zs-korytna.cz.
 
učitelky MŠ a ZŠ Korytná
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová