Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Hradišťské sluníčko svítí už podeváté
I když počasí se zatím moc letně netváří, blíží se konec roku a s ním se už podeváté rozsvítilo také Hradišťské sluníčko, malý festival k podpoře dětského čtení. Literární soutěže, čtený večerníček v podání herců Slováckého divadla i pasování prvňáčků, to vše patří již tradičně k vyhledávánému festivalu, který každoročně pořádá Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.
 
Program byl zahájen hned v pondělí slavnostním slavnostním vyhlášením výsledků dětské literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... tentokrát na téma Jakou barvu má svět a také tvůrce výtvarné soutěže Ex-libris 2010. Do kina Hvězda se sjely děti z blízkého i vzdáleného okolí, děti z okolí Uherského Hradiště, ale také z Vyškova, Bystřice pod Pernštejnem, Brna... Obou soutěží se zúčastnilo celkem 460 mladých literátů a výtvarníků, bylo uděleno 36 ocenění v literární soutěži a 14 ve výtvarné a všechny nejlepší práce zájemci najdou v tištěném sborníčku, který je k dispozici v oddělení pro děti uherskohradišťské knihovny.
 
Vždy v 18 hodin po celý týden na děti čeká čtený večerníček v podání herců Slováckého divadla, ten pondělní přečetl (v knihovně, protože venku byla velká zima) David Vacke a všem malým účastníkům připomněl Knížku Ferdy Mravence. Trubač Martin i letos odtroubil začátek i konec večerníčku.

 
Úterní dopoledne otevřelo brány knihovny uherskohradišťským prvňáčkům. Čtyři malé princezny a opravdový Princ odpasovali do řádu čtenářů 7 prvních tříd. Všichni slíbili věrnost krásnému slovu a knížkám a celoročním úsilím si zasloužili Knížku pro prvňáčka, která vyšla díky projektu MŠMT Už jsem čtenář.
 
Další večerníček z knih Ivony Březinové přečetla herečka Slováckého divadla Alžběta Kynclová, a to za účasti samotné autorky, která se dětem představí v besedě i autogramiádě v příštích dnech. A aby to dospělým nebylo líto, i pro ně má Hradišťské sluníčko něco v záloze, dnes v 16.30 hodin dorazí tvůrci rozhlasových Toulek českou minulostí.
 
Pořadatelé všechny srdečně zvou do čítárny Knihovny BBB v Uherském Hradišti.
 


Text a foto: oddělení pro děti Knihovny BBB v Uherském Hradišti
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová