Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Gabra a Málinka před interaktivní tabulí
Tak se jmenuje projekt, na kterém pracují již druhým rokem učitelé ze Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří. Cílem projektu je vytvořit technické a programové zázemí k moderní výuce. Učitelé zatím vytvořili přes sto dvacet elektronických výukových materiálů, které mohou využívat i kolegové z jiných škol.
zs-stitna-2009-interaktivni-tabule-01.jpg
Projekt je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu. Prvním cílem projektu, který je již splněn, bylo vytvoření technického zázemí k moderní výuce. Základní škola vybavila dvě učebny interaktivními tabulemi a notebooky. První učebna slouží k výuce žáků 1. stupně a cizích jazyků. Ve druhé učebně je interaktivní tabule využívána především k výuce dějepisu, ale také dalších předmětů na 2. stupni.
 
Druhým cílem projektu bylo vytvoření programového zázemí k moderní výuce. Zde spadá nákup interaktivních učebnic a počítačových výukových programů, které jsou vhodné k prezentační  interaktivní formě výuky prostřednictvím interaktivních tabulí. Aby  však mohlo být technické i programové zázemí efektivně využíváno, museli učitelé absolvovat celou řadu školení, která se týkala především ovládání interaktivní tabule, tvorby vlastních výukových materiálů ve speciálním software pro interaktivní tabule a využívání informačních technologií v různých předmětech. O tom, že školení padla na úrodnou půdu, svědčí fakt, že učitelé zatím vytvořili přes sto dvacet elektronických výukových materiálů, které pravidelně zveřejňují na vzdělávacím portále www.veskole.cz. Mohou je tak  využívat i učitelé na jiných školách. Součástí projektu je i tvorba metodických příruček k využívání informačních technologií v jednotlivých vyučovacích předmětech, pracovních listů, nákup učebnic a podpora projektového vyučování a různých soutěží.
 
Projekt Gabra a Málinka před interaktivní tabulí je přínosem pro celou školu. Bez realizace tohoto projektu by škola na nákup technického vybavení, programového vybavení, učebnic, uskutečnění školení a podporu aktivních učitelů neměla finanční prostředky.
 
Základní škola ve Štítné nad Vláří je tak jednou z mála základních škol ve Zlínském kraji, které si dokázaly samy dosáhnout na evropské peníze a nečekaly na tzv. šablony, které mají v dohledné době umožnit zjednodušené čerpání peněz  z evropských fondů i ostatním základním školám.
 
Učitelé z této základní školy vás srdečně zvou na prezentaci projektu, která se uskuteční v rámci Dne otevřených dveří v pátek 7. 5. 2010 od 15 hodin.
zs-stitna-2010-den-ucitelu-03.jpg
Eva Trávníčková
ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří
tel. 732 752 408


Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová