Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Dny orientace ve Zlíně - Olympiáda zlínských škol
Celkem 250 žáků ze 14 základních škol se zúčastnilo druhého kola sedmého ročníku Olympiády zlínských škol v orientačním běhu, který se tentokrát konal v okolí ZŠ Dřevnická. Ceny vítězům předali ředitel závodu Alois Láznička a zlínský úspěšný reprezentant v orientačním běhu Michal Smola.
 

"Zlínský oddíl se tímto kolem olympiády přihlásil k celorepublikovým Dnům orientace," řekl předseda Centra historie orientačního běhu Jan Žemlík a dodal, že Český svaz orientačního běhu vyhlásil měsíc říjen jako měsíc "Dnů orientace". Tímto krokem chce zvýšit mezi mládeží zájem o orientační běh. V průběhu šesti ukončených ročníků Olympiády zlínských škol v orientačním běhu běhalo po sídlištích i přilehlých terénech více než pět tisíc školáků z patnácti zlínských škol.

Po dvou podzimních kolech se ujala nejtěsnějšího vedení malenovická základní škola z ulice tř. Svobody (187 bodů) před základní školou na Okružní ulici (Jižní Svahy) se 186 body. Se třetím místem a 167 body pak půjde do jarních kol základní škola E. Zátopka. Olympiáda má vždy čtyři kola - dvě na podzim a dvě na jaře. Vítězové se pak zúčastňují krajského, případně celostátního finále. Pořadatelem je SKOB Zlín a Magistrát města Zlína.

Podrobnější výsledky najdete zde


 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová