Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti se seznamovaly s prací hasičů
Dozvědět se vše potřebné o práci hasičů, ale také vyzkoušet si jejich oblečení včetně ochranné masky, přilby a speciálního vybavení mohly děti z Mateřské školy Otrokovice, odloučeného pracoviště K. H. Máchy.
hasiči.jpg

O čtvrteční odpoledne naplněné informacemi i zážitky se postaral člen Dobrovolného sboru hasičů Kvítkovice Martin Holčík. Ten začal své vyprávění tím, co vlastně hasiči dělají a čím je jejich práce důležitá. Nechyběli ani základní informace o jejich umístění v hasičské zbrojnici a o číslech na tísňové linky. Nejvíce se ale dětem líbilo povídání o hasičské výzbroji a výstroji, která byla také na místě malým zvědavcům k dispozici. Po profesionální názorné ukázce se děti rozdělily do skupinek a u jednotlivých stolečků pod dohledem učitelek zkoušely, jak se má například správně nasadit ochranná maska, nebo jak těžká je hasičská přilba, boty či rukavice.

Programy pro děti jsou ve školce připravovány v rámci plnění školního vzdělávacího programu. Zajímavým způsobem, kterým prožitkové vzdělávání pro děti bezesporu je, jsou dětem představena různá zaměstnání. S dobrovolnými hasiči školky spolupracují dlouhodobě, protože vždy vzbudí velký zájem dětí.

Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová