Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti dětem - zábavné dopoledne pro všechny
Zábavné pásmo písniček, tanců a ukázek aerobiku připravili pro děti z mateřské školy žáci Základní školy praktické a Základní školy speciální v Otrokovicích.
besidka.jpg

Dvakrát ročně se školáci scházejí se školkaři, aby i těm nejmenším předvedli, co se za uplynulé období naučili a zároveň jim připravili pěkné chvíle. Program spolu s učiteli připravují žáci se zdravotním postižením. Cílem akce je nejen pobavit, ale i zajistit integraci těchto žáků do širšího kolektivu. Také děti z mateřské školy tak mohou přirozenou cestou poznávat život a potřeby především hendikepovaných dětí.

V rámci představení se starší žáci stali na chvíli zpěváky, kteří za doprovodu kytary zazpívali známé písně. Atmosféra českého prostředí se mísila s exotickými krajinami, když indický tanec předvedly břišní tanečnice. V afrických rytmech se vrtěli i žáci v kostýmech. Velkou pozornost vzbudilo vystoupení malého harmonikáře, který nechal děti hádat názvy zahraných pohádkových písniček. Na závěr se zapojili všichni při ptačím tanci.

Přesto, že organizovat akci tak, aby se podařilo zapojit i hendikepované děti, není jednoduché, vše se podařilo a celé vystoupení bylo zábavné.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449 
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová