Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Co monitorovací indikátory neřeknou
Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm se zapojila do univerzitního programu firmy Altera v USA, která je druhým největším výrobcem hradlových polí na světě.

Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm již v první vlně Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci prioritní osy 7.1 Počáteční vzdělávání  uspěla s projektem  „Zavedení výuky programování hradlových polí FPGA ve VHDL“.

V současné době je realizace projektu přibližně v polovině. Všechny mediálně zajímavé aktivity, jakými bylo představení nově vybudované učebny nebo uspořádání konference, již byly splněny. V současné době probíhá realizace té části projektu, která má naplnit záměr vyjádřený jako monitorovací indikátor Počet podpořených osob v počáteční vzdělávání. To už je v porovnání s předchozími aktivitami „nuda“. Přesto tomu tak není, a proto ty uvozovky.

Mezi žáky, kteří jsou z pohledu monitorovacího indikátoru Počet podpořených osob pouhé číslo, se našli takoví, u kterých je možné hovořit o podpoře velmi výrazné, protože jejich výsledky podstatně převyšují průměr. A to musí být zúročeno. Proto budou dva žáci třetích ročníků absolvovat dvoutýdenní odbornou praxi na VUT Brno.

Ale výsledkem jsou nejenom výborní studenti. Při psaní projektu jistě nebylo možné předpokládat mezinárodní ohlas. Proto bylo velkým překvapením, že projekt zaznamenali u firmy Altera v USA, která je druhým největším výrobcem hradlových polí na světě. A nejenom zaznamenali, ale zřejmě i kladně vyhodnotili. To se projevilo tak, že škole bylo nabídnuto zapojení do univerzitního programu této firmy. V této chvíli jsme již obdrželi přístupová hesla do systému a seznamujeme se s možnostmi, které nám nabídka přinese. Realizace vlastního projektu se tato spolupráce zřejmě nedotkne, ale určitě se pozitivně projeví později, tj. ve fázi udržitelnosti projektu.

 
Ing. Jiří Král
manažer projektu
jiri.kral@roznovskastredni.cz
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová