Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Cisco Networking Academy na Obchodní akademii v Uherském Hradišti
​V září 2009 se Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem Státní jazykové zkoušky v Uherském Hradišti zapojila do programu Cisco Networking Academy.

V září 2009 se Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem Státní jazykové zkoušky v Uherském Hradišti zapojila do programu Cisco Networking Academy. V současnosti škola nabízí kurzy kurikula IT Essentials: PC Hardware and Software, plánujeme rozšíření nabídky o kurzy CCNA 1 a CCNA 2 na úrovni Discovery. Kurzy by v budoucnu měly být nabídnuty i studentům jiných škol.

 
O programu Cisco Networking Academy
 
Program Cisco Networking Academy je celosvětový neziskový program realizovaný firmou Cisco, jedním z největších dodavatelů síťových technologií na světě. Program běží již od roku 1997, v České republice pak od roku 2000. V současné době je do programu zapojeno přibližně 9000 škol ve 165 zemích světa, v České republice má tento program v současnosti přes 2000 absolventů. Program je zaměřen především na síťové technologie, návrh a bezpečnost počítačových sítí, zařazeno je však také sestavování počítače a konfigurace operačních systémů. Veškeré materiály i testy jsou k dispozici on-line v angličtině na portálu cisco.netacad.net, výuka podle těchto materiálů běží v češtině pod vedením proškoleného českého lektora. Studijní materiály jsou doplněny interaktivními výukovými nástroji i návody pro praktická cvičení. Úspěšní absolventi získají certifikát o absolvování kurzu, navíc mají možnost uplatnit slevu při absolvování kurzů pro získání průmyslových certifikátů.  
 
Cisco Networking Academy na Obchodní akademii Uherské Hradiště v nové učebně
 
Na Obchodní akademii v Uherském Hradišti běží ve školním roce 2009/10 odpolední kurz podle kurikula IT Essentials: PC Hardware and Software. Kurz je určen studentům druhého a třetího ročníku. Zároveň je toto kurikulum zapojeno do výuky předmětu Úvod do výpočetní techniky v prvním ročníku oboru Informatika v ekonomice. V příštím školním roce již bude toto kurikulum nedílnou součástí výuky podle nového školního vzdělávacího programu Informatika v ekonomice (obor Informační technologie) v předmětech Hardware a Počítačové sítě. Výuka kurzů programu Cisco Networking Academy bude probíhat v nově otevřené učebně, která byla slavnostně otevřena 5. listopadu 2009. Učebna je vybavena 15 moderními počítači a síťovou infrastrukturou pro praktická cvičení z počítačových sítí. Moderní vybavení je doplněno staršími počítači, na kterých si studenti mohou prakticky vyzkoušet úlohy správy operačního systému a počítače. Více informací o programu Cisco Networking Academy lze získat také na stránkách NetAcad.cz.
 
Foto ze slavnostního otevření nové učebny.
Zdroj: Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem Státní jazykové zkoušky v Uherském Hradišti
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová