Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Cenu za nejlepší podnikatelský záměr získal Pavel Pijáček ze Střední průmyslové a hotelové školy Uherské Hradiště
Rozvoj kreativity, podnikatelského ducha, zvýšení zájmu o podnikání a nalezení a podpora studentských nápadů zajímavých svým inovačním potenciálem jsou hlavní cíle soutěže organizované Technologickým inovačním centrem, spočívající v ocenění aktivity studentů středních a vysokých škol pod názvem „Nejlepší podnikatelský záměr 2009/2010.“
Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo včera večer v prostorách zlínského hudebního klubu Music Land za účasti řady čestných hostů, ředitelů středních škol i studentů, kteří přišli podpořit své spolužáky zapojené do soutěže.
 
V kategorii střední školy zvítězil originální podnikatelský záměr „Blesk Art“ studenta Střední průmyslové a hotelové školy Uherské Hradiště Pavla Pijáčka. Druhé místo patřilo odvážnému záměru „RollTown – ráj bruslařů“, na jehož zpracování se podílel čtyřčlenný studentský tým studentů Obchodní akademie Valašské Meziříčí ve složení Martin Zdražil, Lukáš Horáček, Ondřej Plšek a student Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí Jiří Veverka. Na třetím místě se umístil záměr s názvem „Bezlepková pekárna“ Gabriely Miklášové a Veroniky Miklášové, studentek Střední školy Mesit v Uherském Hradišti.
 
Cena za první místo v kategorii vysoké školy byla udělena studentce 4. ročníku Fakulty multimediálních komunikací UTB Veronice Mikalové, která zaujala porotu svým podnikatelským záměrem „Realizace 3D holografických projekčních systémů pro výlohy obchodů a veletrhy.“ Druhé místo získal záměr z oblasti marketingu s názvem „ADbridge“ studentek 4. ročníku Fakulty multimediálních komunikací UTB Kateřiny Huňové a Hany Kundrátové. Třetí místo patřilo podnikatelskému záměru „Kupsluzbu.cz“ Michala Šnajdara, studenta Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy Báňské - Technické univerzity v Ostravě.
 
Vítězové si mezi sebou rozdělili ceny v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje věnovalo pro první tři umístěné v soutěžích poukázky s finančními odměnami v hodnotě dvacet, deset a pět tisíc korun. Oceněné týmy studentů dále získaly věcné ceny partnerů soutěže v podobě monitorů, externích disků, sportovních hodinek, bezplatné úrazové pojištění na 1 rok a dárkové balíčky.
 

Soutěž byla realizována jako jedna z aktivit projektu Trenčiansko-zlínská inovační platforma spolufinancovaného z programu Přeshranční spolupráce ČR-SR. V rámci tohoto projektu byla soutěž uspořádána jak ve Zlínském kraji, tak zrcadlově i v kraji Trenčínském.

„Technologické inovační centrum pořádá soutěž o nejlepší podnikatelský záměr již třetím rokem. Přidaná hodnota této soutěže je především v systému hodnocení. Studenti mají prostor představit svůj soutěžní záměr, ať už reálný nebo fiktivní, před odbornou komisí, načež se jim dostane zpětné odezvy v podobě názorů a doporučení od hodnotitelů. Letos jsme se rozhodli uspořádat vyhlášení výsledků soutěže v prostředí studentům více blízkém a připravit tak zajímavou akci pro naše partnery, hosty i studenty,“ dodala k akci hlavní organizátorka soutěže a jednatelka Technologického inovačního centra Daniela Sobieská.


Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová