Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Cenu ve výtvarné soutěži získala 5letá Andrea Matulová z Otrokovic
V rámci 13. ročníku Mezinárodní výtvarné soutěže pro zrakově postižené děti Radost tvořit ocenila otrokovická starostka Radoslava Matuszková výtvarné dílo 5leté Andrey Matulové s názvem Kočičí léto. Radost tvořit je jedním z doprovodných programů 50. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín.
P1090887.jpg

Výtvarné práce se v letošním roce věnovaly tématu „Rok a 12 měsíců“. Soutěže se účastnily děti slabozraké, se zbytky zraku, nevidomé i hluchoslepé. I přes jejich značný hendikep, vyzařovalo z prací malých umělců nadšení a velká fantazie. Cílem akce je ukázat všem návštěvníkům, co dovedou vytvořit zrakově postižené děti a seznámit je se zvláštnostmi jejich výtvarného projevu.

31. května se uskutečnila vernisáž uměleckých výtvorů na hotelu Moskva, po níž následovalo slavnostní vyhlášení a ocenění vítězných prací v aule Univerzity Tomáše Bati. Svou osobní cenu, digitální piano Yamaha, předala také starostka města Otrokovice Radoslava Matuszková. Celkem bylo organizátory rozdáno čtyřiatřicet cen pro jednotlivce i kolektivy. Oceněnými byly děti z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska. 

 „Radost a úsměv na tvářích oceněných dětí mě nesmírně těší. Když vidím jejich překrásná díla, probouzí to ve mně upřímný obdiv ke všem, kdo se o ně starají, vedou je k tvořivosti a rozvíjí je v mnoha směrech. Osobní cenou v podobě digitálního piana chci podpořit hudební snažení malé Andrejky. Věřím, že se společně s rodiči naučí krásné melodie, které je zahřejí na srdci a v budoucnu možná potěší i nás ostatní,“ uvedla starostka Radoslava Matuszková.

Své výtvory ve stejný den představili také žáci otrokovických základních a mateřských škol. Výstava s názvem Film očima dětí byla inspirována probíhajícím zlínským filmovým festivalem a prezentovala díla věnující se především filmům Karla Zemana. Oblíbenými filmy pro výtvarné ztvárnění se stali Cesta do pravěku, Ukradená vzducholoď či Baron Prášil. Foyer Otrokovické BESEDY se rychle zaplnilo návštěvníky, kteří se těšili na vernisáž a netrpělivě čekali na připravené scénky dětí. Filmový casting či pohádka o Budulínkovi byla oceněna vřelý potleskem.

Vystavené výtvarné práce dětí budou v předsálí Otrokovické BESEDY k vidění až do 25. června.   

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová