Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
11. DIVADELNÍ LUHAČOVICE SKONČILY VELKÝM ÚSPĚCHEM DIVADELNÍKŮ I POŘADATELŮ
Přehlídka komorních divadel Divadelní Luhačovice letos proběhla už po jedenácté. Dramaturgie festivalu dokázala šest večerů vyprodat Lázeňské divadlo a uspěli i pořadatelé ze SOŠ Luhačovice a OS Divadelní Luhačovice v čele s ředitelem festivalu pedagogem SOŠ Luhačovice Mgr. Luborem Černobilou (a jeho partou studentů), Ing. Ladislavou Haškovou a prezidentem festivalu hercem Milostavem Mejzlíkem.

"Byl to nejkrásnější týden mého života," prohlásil hlavní host a kmotr festivalu, herec Slovenského národního divadla doc. Dušan Jamrich. Superlativy ale nešetřily ani další významné osobnosti, které se na festivalu objevily. Přehlídku místo omluveného hejtmana MVDr. Stanislava Mišáka (ten převzal nad festivalem záštitu) zahájil tradičně náměstek hejtmana Libor Lukáš a během festivalu se v Lázeňském divadle (a to i několikrát) objevili 1. místopředsedkyně Senátu PČR PaedDr. Alena Gajdůšková, primátorka Zlína PhDr. Irena Ondrová a starosta Luhačovic PhDr. František Hubáček, ředitel a.s. Lázně Luhačovice Ing. Josef Krůžela, generální ředitel Allianz pojišťovny, a.s. Ing Miroslav Tacl,  rektor JAMU prof. PhDr. Václav Cejpek a prorektor téže vysoké školy prof. PhDr. Miroslav Plešák. Nad úrovní studentské praxe bděla i ředitelka ČŠI Zlínského kraje paní Mgr. Marcela Orzságová. Věřím, že se ostatní významní hosté, kteří nebyli jmenováni, neurazí.

Slova uznání nad hlavním i doprovodným programem i organizací (viz http://www.luhacovice.cz/page/5496.divadelni-luhacovice) zazněla při závěrečném večeru i z úst člena rady ZK zodpovědného za oblast školství, mládeže a sportu Mgr. Josefa Slováka, který tradičně přehlídku ukončoval. 

Díky patří sponzorům, především Allianz pojišťovně a Lázním Luhačovice. Přehlídce věnují velkou podporu rovněž Zlínský kraj a město Luhačovice.

Všichni už se těší na dvanáctý ročník, který (jak už také zaznělo) určitě nebude tuctový.

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová