Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
„Hejbej se a zpívej s Hankou a Novou“
Finále projektu Hanky Kynychové a televize Nova pro děti z dětských domovů, Praha 7. listopad 2009.
Už někdy o prázdninách začala naše velká sportovní cesta k druhému místu na finálových závodech projektu „Hejbej se“ s Hankou Kynychovou. Projekt je postaven na tom, že děti z Dětských domovů po celé republice se můžou aktivně zapojit to několika kategorií – aerobik, hip-hop, muzikál, břišní tance - nacvičit je a pak se utkat s ostatními na finálovém vyvrcholení celého projektu v Praze. Letos šlo již o druhý ročník a v prvním se nám podařilo vybojovat dokonce místo první. Děti tento projekt také ocenily v anketě Zámečku jako nejlepší za rok 2008.

A jaká byla naše cesta do finále? Nejprve jsme se na letním soustředění seznámili s novou aerobikovou sestavou na píseň ABBA – Money money a také s novou kategorií – muzikál. Sestavu nám předvedla samotná Hanka Kynychová a s muzikálem jsme se poprali v hudebním doprovodu písně Mě se líbí Bob /Rebelové/ ve společnosti Terezky Zelinkové a Míši Noskové
Ale po prázdninách už bylo vše na nás samotných – a že jsme trénovali jsme opravdu poctivě. Zde musíme také poděkovat panu řediteli Domova mládeže ve Štěchovicích za to, že nám umožnil nacvičovat v jejich hale, protože prostor a možnost vidět se v zrcadlech bylo k naší sestavě opravdu potřeba :o)

Pak už přišel finálový den D, na který jsme se už všichni vážně těšili. Náš tým byl osmi členný – Natália Mikulová, Denisa Mikulová, Kristýna Mikulová, Jitka Doležalová, Dominika Kulinová, Lucka Fořtová a tety Simona Zollerová a Alena Kopečná a jako správný aerobik tým jsme dostali na vystoupení dresy ve žluté barvě pro náš DD. Naší patronkou se stala Kristýnka Janáčková ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a po celou dobu klání, nás aktivně podporovala. Ze 17ti domovů, které se utkaly ve stejné disciplíně, jsme přišli na řadu jako čtvrtí a konečně mohli na podiu celé porotě předvést, co v nás je a že nás aerobik opravdu baví! Jsme moc rádi, že to odborná porota ocenila krásným druhým místem a určitě v příštím ročníku zase řádně zabojujeme!

Za kategorii Muzikál jsme ostudu taky jistě neudělali, i když jsme se neumístili na vítězných příčkách. Celý den byl pro nás ale velmi zábavný, měl skvělou atmosféru a nejen proto se těšíme na další ročník a přejeme všem, kteří se na tomto klání podíleli, hodně zdaru do jejich další práce.
 
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová