Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci a studenti poznávají prostřednictvím pohádek kulturu třetích zemí
​Žáci a studenti základních a středních škol ve Zlínském kraji se díky pracovníkům Centra na podporu interace cizinců pro Zlínský kraj zcela novým, originálním způsobem seznamují s kulturou, tradicemi i odlišným životním prostředím obyvatel cizích zemí.
 

Pracovníci Centra na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj pravidelně žákům a studentům předčítají pohádky a organizují společné besedy, jejichž hlavním cílem je žákům zprostředkovat přímý kontakt s cizinci a jejich odlišnými kulturami. Při společných setkáních se žáci seznámí nejen s životními podmínkami cizinců, ale zvyšuje se také jejich tolerance k lidem z jiných zemí.

Doposud se žáci základních škol seznámili s pohádkami a odlišnou kulturou z Vietnamu, Ukrajiny, Mongolska a Ruska. „Pracovníci Centra na podporu integrace cizinců čtou žákům pohádky v češtině i originálním jazyce vždy po krátkých odstavcích, krok po kroku až do konce. S četbou pohádek v originálním jazyce pracovníkům Centra pomáhají spolupracující cizinci. Po přečtení pohádky následuje beseda žáků s předčítajícím cizincem, kterého se žáci ptají na to, co je zajímá,“ přiblížila systém celého projektu na podporu integrace cizinců na území ČR krajská radní Taťána Nersesjan. 

Zmíněné čtení pohádek se za velmi pozitivního ohlasu doposud uskutečnilo na některých základních a středních školách ve Zlíně, Otrokovicích, Kroměříži, Rožnově pod Radhoštěm, Martinicích a Pržně u Vsetína.  

Pracovníci Centra na podporu integrace cizinců pro Zlínský kraj budou takto předčítat pohádky ve školách po celém Zlínském kraji až do konce roku 2010. Spolu s kolegy z třetích zemí nyní  pro žáky a studenty připravují pohádky z Gruzie, Arménie, Kolumbie a Indie.


Zdroj: www.kr-zlinsky.cz   
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová