Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci ZŠ se stali součástí policejních hlídek
Již tradiční akce města Otrokovice s názvem „Dětská policie“ se účastnili žáci čtvrtých a pátých ročníků otrokovických základních škol, kteří se pro dnešní dopoledne stali součástí policejních hlídek.

Tři žáci ze ZŠ Trávníky, T. G. Masaryka a Mánesova dohlíželi spolu s městskými strážníky, příslušníky Policie ČR a Celní správy na dodržování pravidel silničního provozu. Při kontrolách se hlídky soustředily především na technický stav vozidel, povinnou výbavu, dodržování nejvyšší povolené rychlosti, dodržování zákazu požití alkoholu před či během jízdy, používání bezpečnostních pásů a sedaček, povinnost celoročního svícení motorových vozidel, dodržování bezpečnostních přestávek i nejvyšších povolených hmotností. Toho, kdo měl vše v pořádku, odměnili žáci drobnými předměty od partnerů akce. K hříšníkům byli dětští policisté shovívaví a většinu prohřešků řešili pouze domluvou. Našli se ovšem i takoví řidiči, kteří se dopustili většího přestupku a byli potrestáni pokutou od skutečných policistů.

Policejní hlídky byly rozestavěny na třech místech, které byly až do dnešního rána utajeny. Dětské policisty na jednotlivých stanovištích přivítala vedoucí odboru silničního hospodářství otrokovického Městského úřadu Renáta Krystyníková spolu s krajským koordinátorem projektu společnosti BESIP Zdeňkem Patíkem, kteří dětem současně připomněli, co dnes bude jejich úkolem.

„Hlavním cílem této akce je výchovné působení nejen na děti, které se tak mohou seznámit s prací městských strážníků i příslušníků Policie ČR a Celní správy, ale především na řidiče, kteří jsou povinni dodržovat zákon,“ uvedla Renáta Krystyníková.

Děti si na této akci nejvíce cení možnosti pohybovat se v blízkosti skutečných policistů, sledovat jejich práci i přístroje, které používají. Také uvolnění ze školních povinností je pro ně vítaným zpestřením. Při plnění svých povinností se žáci i přes prvotní rozpaky rychle zbavili ostychu a dali se do řeči s policisty. Lépe se tak vžili do jejich role a uvědomili si obrovskou zodpovědnost, kterou jako ochránci pořádku mají.

 

Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449 
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová