Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci čtvrtých tříd prokazovali znalosti při vlastivědné olympiádě
Pondělní dopoledne na ZŠ Mánesova patřilo soutěžení. Žáci čtvrtých tříd se předháněli v tom, kdo nejlépe zná naši zemi a dokáže vysvětlit všechny související pojmy.
 

Čtvrťáci se od září podrobně seznamovali s novým předmětem, kterým se stala Vlastivěda. Za první pololetí se snažili načerpat maximální možné množství nových znalostí a poznatků o České republice. Završením jejich půlročního úsilí byla vlastivědná olympiáda. Zajímavé otázky se ptaly například na to, ve kterém pohoří leží nejvyšší hora Moravy, čím jsou známé Karlovy Vary, nebo jaký je význam slova statutární město.

Tříčlenná družstva z každé třídy se utkala v nelítostném souboji vědomostí nejdříve v základním kole, které se ptalo na jednodušší otázky. Následovalo finále, které by svou obtížností dalo zabrat i zkušeným znalcům republiky. Nanečisto si soutěž mohli vyzkoušet také diváci z řad spolužáků. Ti si mohli zapisovat odpovědi do připravených kartiček. „Všichni soutěžící byli moc šikovní a nadchli nás spoustou správných odpovědí. Je vidět, že děti ve škole nezahálí a poctivě se do hodin připravují,“ uvedla zástupkyně ředitele ZŠ Mánesova Marcela Javoříková.

A jak to vlastně všechno dopadlo? První místo obsadilo družstvo třídy 4. A, pomyslné stříbro si odnesli žáci z 4. B a třetí skončili zástupci 4.C. „Všechna družstva při soutěži prokázala vynikající znalosti a zaslouží si pochvalu,“ dodala Javoříková.

Zábavnou formu výuky a možnost předvést své znalosti všem přítomným si pochvalovaly i děti. Školní olympiády se tak stávají součástí školních aktivit, které podporují přirozený zájem žáků o předkládanou látku.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, 577 680 449
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová