Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Škola v Luhu má nejlepší lezeckou stěnu v širokém okolí
​Dokončení umělé lezecké stěny, ale také kompletní rekonstrukce zázemí tělocvičného pavilonu a vybudování nové relaxační místnosti se během letošních prázdnin dočkala vsetínská základní škola v Luhu. Vsetín se tak může pochlubit lezeckou stěnou, která je svou náročností v celém širokém okolí naprosto ojedinělá.

„Lezecká stěna je v tuto chvíli kompletně dokončena a nyní již splňuje potřebné parametry pro oficiální lezecké soutěže,“ říká spokojeně ředitel základní školy v Luhu Petr Kořenek. V letošním roce se totiž toto sportovní zařízení dočkalo poslední nejnáročnější části. „Jedná se o stropový úsek, na němž mohou trénovat i zkušení závodní lezci,“ říká autor myšlenky a vedoucí horolezeckého kroužku v základní škole Luh Igor Haša.

Stěna byla přitom budována ve třech etapách. „Při první etapě v roce 2004 byly osazeny dvě bokové stěny, které jsou spíše pro děti školního věku a vloni byla instalována podkošová část,“ připomněl Haša.

Vybudování celé umělé lezecké stěny si vyžádalo téměř šest set tisíc korun. Z toho největší podíl – 210 tisíc korun  uhradilo město Vsetín, 150tisíci přispěl Zlínský kraj, 40 tisíc škola získala z nadace Děti – kultura - sport z Uherského Hradiště, 35 tisíc přidal ČEZ  a na zbývající část přispěly desítky dalších drobných sponzorů včetně horolezeckého oddílu a školy samotné.

Tělocvičný pavilon v základní škole Luhu se však v letošním roce dočkal i nových šaten a další zázemí. „Rekonstrukce byla nutná, protože zde  bylo špatné elektrické vedení a modernizaci si žádaly také šatny, které jsou hojně využívány i veřejností. V rámci evropského projektu jsme tady také vybudovali relaxační místnost, která bude sloužit přibližně padesátce žáků se speciálními vzdělávacími potřebami,“ upozornil Petr Kořenek s tím, že celkově letos škola investovala přibližně milion a čtvrt. Většina prostředků byla přitom hrazena z rozpočtu města Vsetína.

Slavnostní otevření nově opraveného tělocvičného pavilonu a dokončené lezecké stěny se uskutečnilo včera odpoledne a zúčastnili se jej nejen členové horolezeckého oddílu a představitelé města Vsetína, ale také Zlínského kraje. Krajský radní pro školství, mládež a sport Josef Slovák si dokonce novou lezeckou stěnu hned otestoval.

Eva Stejskalová
737 019 667, 571 491 564
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová