Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školáci mezi paragrafy
Zjistit úroveň právního povědomí školáků bylo cílem soutěžního testu, který meziříčská městská policie uspořádala ve všech šesti základních školách zřizovaných městem.

„Přes 150 žáků devátých tříd odpovídalo na třicet otázek zaměřených například na znalost ústavy, Listiny základních práv a svobod, ale též na trestní právo či na konzumaci alkoholu,“ informovala manažerka prevence kriminality Renata Chumchalová.

U některých témat byl patrný vliv přednáškové činnosti strážníků ve školách, jinde nebyly znalosti žáků na očekávané úrovni. „Pokaždé zdůrazňujeme, že hranice trestní odpovědnosti se snížila na 15 let, mnozí to ale stále nevědí. Nejvíce mne zklamalo, když ani jeden školák nepoznal všech šest dopravních značek, které byly v testu obsaženy. Naopak vcelku jisti si byli u zákonů tabákového a o silničním provozu,“ řekla manažerka.

Soutěž podle ní ukázala, jakým tématům by městská policie měla napříště věnovat své školní přednášky. „Pokračovat bude také naše soutěž, která se letos konala poprvé,“ dodala.

 

Josef Beneš 
tel. 724 270 758
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová