Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínská škola obnovila mezinárodní titul Ekoškola
​Mezinárodní titul Ekoškola obnovila i na následující dva roky Základní škola Zlín Nová cesta ve Štípě. V rámci hodnocení získala 84 bodů z maximálních 106. Pro získání titulu Ekoškola byla minimální hranice 63 bodů.

Hodnocení se týkalo široké škály aktivit školy, včetně systému třídění odpadu ve škole. "Žáci vyrobili na separovaný sběr originální koše," ocenili auditoři.

Body získala škola také za zpracovaný energetický audit, za kroky a investice, které město Zlín provádí ke snížení energetické náročnosti objektu. "Škola je vytápěna plynovými kotli, má vyměněná okna a instalovánu energetickou regulaci vytápění," uvádí zpráva o auditu. V roce 2009 proběhne zateplení obvodového pláště budovy.

Plusové body získala škola také za to, že se snaží šetřit vodou, že má na toaletách úsporné splachování, a že k zalévaní zahrady používá vodu ze studny.

Škola se nachází na velkém pozemku v krásném prostředí. "Většina pozemku je přístupná i mimo vyučování," uvádí závěrečná zpráva.

Auditoři vyzdvihli přívětivý dojem, kterým působí škola na žáky i návštěvníky. Originální součástí vnitřních prostor jsou terária a akvária na chodbách školy.

Auditoři ve svém hodnocení ocenili skutečnost, že se škola dlouhodobě zaměřuje na ekologii a že se aktivity školy prolínají s každodenním životem. "Tyto aktivity mají podporu vedení školy, ostatních učitelů, zřizovatele, rodičů i obyvatel obce," uvádí auditoři ve svých závěrech.

Mezinárodní program Ekoškola koordinuje Sdružení TEREZA, v ČR má záštitu ministerstva životního prostředí a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.


 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová