Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Základní škola v Želechovicích přeje Evropě!

 

Evropa oslavila 9. května své narozeniny. Učitelé na základní škole v Želechovicích nad Dřevnicí se rozhodli uspořádat pro své žáky speciální „Euroden“, a to v rámci celoevropského projektu Jaro Evropy, jenž je organizován pod záštitou Evropské unie. Pro starší děti přichystali deset stanovišť s evropskou tématikou a mladší byly zapojeny do tvořivých projektových aktivit.
ZSZelech.jpg

Týmy starších žáků měli možnost otestovat si své znalosti o fungování Evropské unie v  různých kvízech, ale také seznámit se s rozmanitostí jednotlivých členských států. Spoustu věcí si žáci mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Někteří si například poprvé zahráli elegantní hru pétanque, ochutnali olivy a čabajku, spočítali, co se dá koupit za pět set Euro, nebo se pokusili navrhnout Euro minci pro Českou republiku. 

Speciálního programu se také účastnil pátý ročník, pro který byla připravena interaktivní beseda pod vedením Eurocentra Zlín.

Mladší děti celý den spolupracovaly na projektech. Vytvořily například velký propagační plakát pro fiktivní cestovní kancelář Srdce Evropy, která láká turisty do České republiky a vyzdvihuje květy našeho regionu. Velkou práci si také daly děti ze třetí třídy, které připravily nástěnné informační skládačky o státech EU. Ti nejmladší ilustrovali tradiční lidovou písničku.

Celodenní akce byla zakončena rozdáním zasloužených odměn v podobě krásných zdravých jablíček.

Celý projekt si kladl za cíl posílit vědomí dětí o struktuře a práci EU a zejména poukázat na rozmanitost evropského kontinentu, kterého jsme hrdou součástí.

 ZSZelech2.jpg

Martina Kovářová
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová