Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Září v záři (barev)
SŠ - COPT v Kroměříži otevřela v letošním školním roce dveře žákům i veřejnosti do kompletně zrekonstruovaných interiérů.

Školní rok 2008/2009 začal 1. září na všech středních školách a SŠ – COPT Kroměříž není výjimkou. Letos však jediná odborná technická střední škola na Kroměřížsku poprvé otevřela své dveře do již téměř kompletně zrekonstruovaných interiérů. Zatímco v posledních dvou letech přibývalo vždy jedno zrenovované patro, letos to byla rovnou patra dvě.

Tím se cyklus obnovy uzavřel a jak stávající žáci, tak veřejnost včetně uchazečů nyní může vidět vnitřní prostory školy v celé své kráse. Připravují se další vylepšení v podobě výtahu, bezbariérového vstupu, zateplení a fasáda budovy. Je připraven projekt z evropských fondů na pořízení strojů a zařízení, nových technologií a další.

Nejsou to ale jediné novinky, které do nového školního roku SŠ – COPT Kroměříž připravila. Již v průběhu letošního června byla dokončena instalace rozvodů internetové sítě do všech učeben a kabinetů. Dále v nejbližších podzimních týdnech bude následovat omlazení vybavení sportovního hřiště. A drobné úpravy včetně modernizace vybavení čekají například také dílny odborné praxe.

Na SŠ – COPT Kroměříž rovněž pokračuje projektová činnost. Projekt Šance pro dospělé sice skončil, do své druhé poloviny ale postupují oba projekty mobilit. Jak PLC ve Španělsku, tak Sluneční muziku čekají ještě dva běhy s celkem osmnácti žáky, kteří budou mít možnost vyzkoušet si odbornou praxi v zahraničí. Další dvě projektové žádosti pak čekají v nejbližší době na své vyhodnocení Zlínským krajem v Operačním programu Vzdělání pro konkurenceschopnost.

Naše škola se bude aktivně účastnit řady středoškolských přehlídek v regionu. Na zimní měsíce opět přichystá Dny otevřených dveří a nebudou chybět ani pravidelné konzultační hodiny. Pokračovat bude soutěž „Ukaž, co umíš“, kterou SŠ – COPT Kroměříž každoročně pořádá pro žáky základních škol. A hostit budeme rovněž okresní kolo SOČ.

Zajímavostí je jistě skutečnost, že SŠ-COPT Kroměříž, jako pilotní škola pro autoobory ve Zlínském kraji, s novým školním rokem začala od 1. září vyučovat obor mechanik motorových vozidel (dříve automechanik) podle školního vzdělávacího programu, na jehož tvorbě pracovali naši učitelé téměř celý minulý školní rok ve spolupráci s firmami z regionu. V tomto školním roce budou práce na tvorbě ŠVP ostatních vyučovaných oborů pokračovat.

Přičteme li k tomu organizaci a participaci na nejrůznějších seminářích, přednáškách a jiných vzdělávacích akcích (ať už pořádaných na půdě školy nebo mimo ni), vychází nám, že Střední školu – Centrum odborné přípravy technické Kroměříž čeká dalších mimořádně nabitých deset měsíců. Sledujte naše webové stránky nebo se zastavte. Dozvíte se víc. Těšíme se na setkání.


Jaroslav Smola, Project manager
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová