Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vsetínská radnice představila studie nových školních zahrad
​Prvním slavnostním setkáním partnerů byla dnes dopoledne zahájena realizace projektu přeshraniční spolupráce s názvem Blíž k přírodě – blíž k sobě, jehož cílem je kromě jiného obnovit a zmodernizovat desítku místních školních zahrad za pomocí evropských prostředků. Na setkání byly představeny také první studie, které naznačují, jak by se nevyhovující zahrady měly proměnit.

Setkání se zúčastnili představitelé města Vsetína a slovenské obce Pruské, která je do projektu také zapojena, dále ředitelé vsetínských a pruských základních a mateřských škol či zástupci ministerstva pro místní rozvoj a dalších zainteresovaných subjektů. „Smyslem  tohoto setkání je představit první výstupy jako jsou webové stránky, záměry, které budou v rámci projektu realizovány s cílem prohlubovat vztahy mezi mateřskými a základními školami obou regionů, ale také zpracované a rozpracované studie školních zahrad,“ přiblížila manažerka projektu Jana Janovská.

Právě kompletní obnova školních zahrad, které již nevyhovují platným bezpečnostním normám, bude stěžejní a nejnákladnější částí celého projektu v hodnotě bezmála osmnáct milionů korun. „Revitalizace proběhne ve dvou základních a osmi mateřských školách města Vsetína  a ve dvou školních zahradách v obci Pruské, přičemž jen práce realizované na Vsetíně  si vyžádají téměř deset milionů korun,“ informovala vsetínská starostka Květoslava Othová s tím, že devadesát procent nákladů bude hrazeno z evropských fondů a státního rozpočtu.

 Zahradní studie byly přitom zpracovány na základě požadavků škol. „Jako velmi podnětné vnímám vybudování biotopů v zahradách základních škol, čímž dojde ke zpřírodnění lokalit a podpoření naučného charakteru území,“ představil vybrané studie zahradní architekt Josef Kovařík.

Realizace projektu a jeho aktivit bude probíhat až do roku 2011. „Modernizace školních zahrad by se ale měla uskutečnit během letošního a příštího roku. První práce by měly být zahájeny již letos v květnu,“ uzavřela vsetínská místostarostka Iveta Táborská.

IMG_1726.jpg

Eva Skejskalová

737  019 667, 571 491 564

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová