Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vsetínští gymnazisté v jazycích převálcovali konkurenci

Osm studentů vsetínského Masarykova gymnázia excelovalo v uplynulých dnech v individuálních a skupinových krajských konverzačních soutěžích v anglickém a německém jazyce.


V příštích dnech vyrazí změřit své síly s celorepublikovou špičkou. Mezi nimi je i pětičlenný tým, který bude bojovat o účast na mezinárodním zasedání Evropského parlamentu mládeže ve Finsku a Norsku.

Krajská kola konverzačních soutěží v angličtině a němčině se uskutečnila v uplynulých dnech ve vsetínském Masarykově gymnáziu, které tyto soutěže pořádá pravidelně již několik let. Každého z nich se zúčastnilo pětadvacet soutěžících ze všech čtyř okresů Zlínského kraje. „Součástí soutěže je vždy poslech, četní s porozuměním nebo gramatický test, konverzace na vylosované téma a řešení jazykových situací,“ přibližuje soutěž organizátorka Jiřina Riedlová.

Vsetínští studenti anglického i německého jazyka prokázali vysokou úroveň znalostí i komunikativních dovedností, proto budou mít své zástupce i v celostátních kolech, která se uskuteční v dubnu a v květnu v Goethe Institutu a na Britské radě v Praze.

Velkého úspěchu dosáhl také pětičlenný tým studentů vsetínského gymnázia, který se jako jediný za Severní a Střední Moravu nominoval v Jihlavě na národní konferenci Evropského parlamentu mládeže v České republice. Ta se uskuteční již tento týden v Českých Budějovicích. „Studentská delegace bude na národní výběrové konferenci v angličtině diskutovat o aktuálních problémech Evropské unie, ale chybět nebudou ani česká nebo globální témata,“ přiblížila projekt Magda Farkašová ze vsetínského gymnázia. Hodnotící komise přitom podle jejích slov oceňuje především schopnosti naslouchat, plynule se vyjadřovat, dosáhnout podpory posluchačů, rozvinout a bránit vlastní argumenty, spolupracovat v týmu či  komunikovat v cizím jazyce. „Pro dosažení úspěchu je nezbytná samozřejmě znalost a pochopení evropských a světových problémů, stejně jako kultivovanost projevu a vystupování,“ dodala pedagožka s tím, že dva nejúspěšnější týmy se během příštího školního roku zúčastní mezinárodních zasedání Evropského parlamentu mládeže ve finských Helsinkách a norském Tromso.

IMG_1607.jpg

Na fotografii zleva: Michaela Hrušková, Kateřina Hrbáčková, Michaela Podešvová, Filip Příhoda, Barbora Kalincová, Adéla Pohůnková, Hanna Juříčková, Klára Cabáková.
 
Eva Stejskalová
 
737 019 667, 571 491 564  
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová