Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ve Zlíně jsou učitelé z Anglie, Bulharska a Švédska
Celkem čtrnáct učitelů zahraničních mateřských škol - čtyři z Anglie, pět ze Švédska a pět z Bulharska, kteří jsou ve Zlíně v rámci programu "Commenius partnerství škol" na pětidenní návštěvě, přijala primátorka statutárního města Zlína Irena Ondrová.

 

"Spolupráce na úrovni více zemí je vždy přínosem. Velmi důležitá jsou vzájemná setkání. Neformální rozhovory umožňují získat mnoho důležitých, objektivních a nezkreslených informací," řekla primátorka I. Ondrová a dodala, že osobně považuje výchovu dětí za velmi důležitou. "Jsem přesvědčena, že to, co dáme do výchovy a vzdělání dětí, se nám později zúročí," zdůraznila primátorka.

Program Commenius partnerství škol umožňuje školám vzájemně poznat prostředí, v němž pracují jejich kolegové v jiných zemích. Ředitelku zlínské mateřské školy Janu Moučkovou z dosavadních zkušeností nejvíce oslovila multikultura v Anglii. "Přestože jsme v oblasti výchovně-vzdělávací velmi daleko, je pro nás oblast multikulturní výchovy stále velká neznámá. Mnoho z nás ji máme ve vzdělávacích projektech, ale zažít vlastní realizaci multikulturní výchovy tak, jako jsme ji viděli my v Anglii, je ohromující," řekl J. Moučková.

Programu Commenius partnerství škol vypsala česká vzdělávací agentura, která ho také financuje. Ze Zlína se dvouletého projektu účastní prvním rokem MŠ Slovenská 1808.

 

Zdroj: www.zlin.eu​

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová