Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V jídelně 3. ZŠ řádila čarodějnice Treperenda
Také letos se na konci školního roku na ZŠ Slovenské ve Zlíně uskutečnila akce s názvem Děti vám a vy dětem. 132 dětí a jejich rodiče zcela zaplnili jídelnu školy.
 

Program, který vychovatelky s dětmi nacvičovaly 3 měsíce, umožnil rodičům nejen strávit společně s dětmi příjemné odpoledne, ale také nahlédnout do pravidelných činností družiny a přesvědčit se, jak šikovné jejich dítě je. „Myslíme si, že pro děti jsou akce podobného charakteru velmi přínosné a když se správně namotivují, také zábavné“, vysvětlila vychovatelka Martina Podešvová. Děti podle ní získávají lepší vztah ke kultuře, bystří si pozornost, paměť, rozvíjejí své osobnostní kvality – zodpovědnost, poctivý přístup, spolupráci s ostatními dětmi.

Zábavné odpoledne se školní družinou zahájila vedoucí družiny Hana Bulová, která po prázdninách odchází do penze. Při vystoupeních se představily děti ze všech oddělení družiny, své umělecké kvality ukázaly děti z maňáskového, tanečního kroužku, flétnového souboru i hudební skupina Hejbni kostrou působící při školní družině.

 

Napínavou a místy strašidelnou pohádku o čarodejnici Treperendě zahrály děti z družiny 306. Šlo vskutku o „vynikající výkony mladých talentovaných herců a hereček“, jak upozornila již v úvodu Martina Podešvová. Za vtipnou pohádkou následovalo hudební a taneční vystoupení dětí od Renaty Fojtíkové a Ivany Vondřejcové.

Dešťové kapičky,

dostali nožičky.
Běhaly po plechu,
dělaly neplechu.

Představení s názvem Nebeská brána ukázalo dětičky jako milounké andílky zpívající „álelujá“ dnem i nocí. Dušička, která čertovi vypadla u nebeské brány, tak dlouho tloukla na nebeskou bránu, až se nad ní nakonec sv. Petr smiloval a vpustil ji dovnitř.. Stejní umělci z družiny 306 převlečení za malé ochočené papoušky předvedli ptačí tanec o Andulínkovi, papouškovi, kterého si přes složitá "hygienická" vyjednávání nakonec děti samy prosadily.

 

Výprava velrybářská k břehům Grónska nezdařila se, protože nejeli jsme na velryby, ale na mrože..

Touto písní a dobrodružnou výpravou v moři se děti rozloučily se školním rokem v družině. Poděkování patří všem vychovatelkám školní družiny při ZŠ Slovenská: Haně Bulové, Martině Podešvové, Ivaně Vondřejcové, Renatě Fojtíková a Sisince Přikrylové. V průběhu školního roku pro děti chystají spoustu dalších akcí jako jsou ukázky lidových řemesel, sportovní závodění, dětská pouť a mnoho dalších. "Inspiraci bereme, kde se dá, ale především právě v dětech samotných", prozradila na závěr Martina Podešvová. 

  
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová