Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výjimečná aktivita naší malé školy v Březové

V době, která příliš nepřeje podpoře kulturních aktivit, podpoře vydávání literárních děl, se škola rozhodla vydat ve svém školním nakladatelství básnickou sbírku „Slovní hrátky se zvířátky“ Zdeňka Železného, spisovatele pro děti.


hratky1.jpg

Považujeme za zvlášť hodné ocenění, že se jedná o kvalitní dětskou poezii, a to jak po formální básnické, tak po didaktické stránce. Autor se svými verši snaží v dětech budovat vztah k přírodě a k živým tvorům, neboť krutost, s níž se dnes setkáváme, je z velké části zaviněna odtržením člověka od přírody a živého světa.

Určitě ojedinělé je také to, že sbírka je obrazově podložena malbami a kresbami dětí ze školy v Březové a zejména autory ilustrací (žáky školy) to může dobře motivovat pro další vztah k literatuře.

Základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště, malá pohraniční škola ve Zlínském kraji  už několik let také dokazuje, že informační a komunikační technologie (ICT) je možné využívat od prvního ročníku základní školy. Škola upřednostňuje výuku podporovanou ICT; tu ale chápe jako dílčí formu, nikoliv jako samoúčelný cíl.

Využívání počítačů žáky nejen motivuje, ale právě přednosti ICT napomáhají ke snadnějšímu zapamatování si dané látky, šetří čas, žáci mají dostatek prostoru k samostatné práci, analýze a diskuzi o prezentované problematice.

Je zřejmé, že klasická kniha a interaktivní počítačové prostředí se vzájemně výhodně doplňují a ovlivňují. K odlišení kvalitních a nekvalitních informací však musí používat stejné metody jako ve věku knihy, proto je nezbytné zvládnout  techniku čtení. Také proto chceme přivést  děti k četbě jako kulturnímu, estetickému a duchovnímu zážitku i vydáním kvalitní básnické sbírky s ilustracemi žáků naší školy.

Školní vzdělávací program je proto postaven na maximálním využívání počítačů (informačních a komunikačních technologií) ve výuce, na elektronickém vzdělávání (e-learningu) a řízeném samostudiu (distanční výuce), na individuálních on-line konzultacích.

Naše škola je také zařazena do pokusného ověřování individuálního vzdělávání na druhém stupni ZŠ jako jediná škola na Moravě.

Podrobný popis publikace naleznete v příloze.

 

Další informace:

PaedDr. Zimčík Ludvík, ředitel školy

e-mail: zimcik@centrum.cz

mobil:604/967497

ICQ:240391858

Přiložené soubory

Slovní hrátky.docSlovní hrátky.doc

 
 

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová