Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vítězem fotbalového turnaje žáci 8. ZŠ Malenovice
Žáci 8. ZŠ Zlín - Malenovice se stali vítězi prvního ročníku Malenovické ligy v malé kopané, při níž se pod heslem "Sportem proti šikaně" utkali žáci druhého stupně zlínských základních škol.
Druhé místo obsadila 1. ZŠ Zlín, třetí skončil tým 12. ZŠ Zlín.

Šestičlenná družstva tvořili žáci z 6. až 9. ročníků. "Sport, při kterém v jednom mužstvu táhnou všichni za jeden provaz bez rozdílu věku, pohlaví a barvy pleti dokáže ve skutečnosti naplnit slogan naší Ligy v plném rozsahu," uvedl v pravidlech turnaje hlavní organizátor projektu Jiří Viktorín.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin a hrály na dvou hracích místech: Malenovice a Paseky. Uskutečnily se tři turnaje, v nichž se utkal nejdříve každý s každým ve skupině. V posledním 4. turnaji hrála družstva na umělém trávníku o celkové prvenství v hale Novesta. O úžasnou atmosféru se postarali spolužáci všech hráčů, kteří zaplnili halu do posledního místa.

První ročník Malenovické ligy vznikl na základě velkého zájmu zlínských základních škol o nultý ročník, který se uskutečnil na jaře 2008. "V ohromné každodenní konkurenci nabídek internetu, televize atd. není lehké rozhodnout se pro jiné - cílevědomější využití volného času Vás všech. Velmi si Vás pro toto rozhodnutí vážím," uvedla před vyhlášením prvního ročníku turnaje primátorka města Irena Ondrová.
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová