Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Učily se hrou. Zpívaly, dělaly pokusy i luštily sudoku

Na počest výročí narození Jana Amose Komenského a Dne učitelů se v pondělí 30. března 2009 na 12. ZŠ Mikoláše Alše ve Zlíně učily děti hrou.


Vědecký pracovník, třeťák Pavel Kučera, poučil páťáky na konferenci o životě dinosaurů, v další třídě hráli školáci na nástroje tři písničky zkomponované do jedné. Celkově čtrnáct dílen různého zaměření si pro děti přichystali učitelé.

Na prvním stupni si mohli školáci vybrat z kroužků dramatiky a pantomimy, hrátek s angličtinou, výpravy za dinosaury, lepení chaloupek ze sušenek a hudebního vyžití. Pravěká zvířata nadchla řadu příznivců. „Tak už vím, kolik měří nejmenší a největší dinosaurus. Čtyřicet až šedesát metrů a ten druhý dvanáct centimetrů. Názvy si ale napamatuji,“ přiznal páťák Jan Řezníček.

IMG_4148.jpg

Foto: Marie Šídlová
 

V další třídě se děti bavily při lepení domečků ze sušenek. „Aby to drželo, používáme cukr. Uvnitř domečků bydlí medvídci,“ vysvětlila prvačka Kristýna Záhorová.

Na své si přišli i starší, kteří si sami sestavili tříhodinový rozvrh. Vybrat mohli opět z kroužku hudebního, chemického, kde zkoušeli pokusy, přírodovědeckého i angličtiny. Další skupinky se zase vzdělávaly ve fyzice s využitím nové interaktivní tabule nebo při luštění sudoku. „Někteří žáci také tvořili ve výtvarné dílně. Jejich výrobky nabídneme k prodeji na obnoveném Velikonočním jarmarku 8. dubna,“ přiblížila ředitelka Alena Grajciarová.

 

 
Foto: Marie Šídlová
 

Aby měla škola všechno pečlivě zdokumentované, o to se postaral tým mladých redaktorů. Už za čtrnáct dní vyjde první číslo školního časopisu Cik Cak. Během dvouměsíčního působení Grajciarové ve funkci ředitelky začal fungovat ve škole i dětský parlament, školní schránka důvěry a žákovský rozhlas. 

Marie Šídlová


Zdroj: Zlínský deník, www.zlinsky.denik.cz 

 

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová