Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Turnaj dětských domovů v brännballu, Kroměříž 2008
Turnaj dětských domovů Zlínského kraje v brännballu, Kroměříž 2008.

X

 

 

V sobotu 4.října 2008 v ranních hodinách se shromáždila družstva čtyř dětských domovů v propůjčené Štěchovické hale, aby se utkala letos již ve čtvrtém ročníku stále více oblíbenější švédské pálkové hry BRÄNNBALL („HOŘÍ“). Přijela již známá družstva z Uherského Hradiště a Uherského Ostrohu, které letos doplnilo družstvo ze Zašové a celý kvartet uzavřelo naše pořádající družstvo z Kroměříže. Po slavnostním zahájení, přivítání všech hostů a nutných organizačních povinností jsme se pustili do urputných bojů v systému každý s každým. Nad dodržováním všech platných pravidel dohlíželo kvarteto vychovatelů, které se na dobu turnaje změnilo v přísné švédské sudí z mateřské líhně Brännballu. Ve žlutých dresech se jmény na zádech - Inge, Ikea, Olson a Kingson se zasloužily o hladký průběh celého turnaje v seriálu soutěží Dětských domovů Zlínského kraje. Po bezmála čtyřhodinovém maratonu odpalů, přihrávek, sprintů a nahrávek se celá tabulka výsledků zaplnila a na řadu přišlo počítání. Tento ročník se stal doposud nejvyrovnanějším a o konečném výsledku rozhodlo až skóre na všech čelních pozicích. Nejvíce překvapil benjamínek turnaje – tým Zašové, kteří ještě takřka nepolíbení touto hrou dokázali sekundovat ostatním a dokonce útočili i na pozici nejvyšší. Toto prvenství si však domácí děti z Kroměříže nenechaly vzít a znovu obhájily první místo z loňských turnajů.

Nejlepším POLAŘEM turnaje se stala Růžena Kopcová ze Zašové.

Nejlepším PÁLKAŘEM turnaje se stal Matěj Mikula z Kroměříže.

Titul MISS TURNAJE si odvezla Nikolka Basohníková do Uherského Hradiště.

A organizátoři udělili také cenu FAIR PLAY týmu z Uherského Hradiště za vzájemnou sounáležitost, motivování a pomoc nejmladším členům skupiny.

 

 

 

Naše poděkování patří panu Mgr. Miroslavu Budíkovi, řediteli Domova mládeže v Kroměříži za pronájem sportovní haly ve Štěchovicích.

Všem se celé sobotní dopoledne líbilo a s úsměvem na tváři nám přislíbili účast na dalším ročníku v roce 2009, na který se již nyní těšíme.

 

 

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová