Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Středoškolští pedagogové v kraji se vzdělávají v projektovém řízení

Vzdělávání středoškolských pedagogů ze Zlínského kraje v oblasti projektového řízení bylo dnes slavnostně zahájeno školením ve Velkých Karlovicích. Nový vzdělávací program, který se týká 170 pedagogických pracovníků, umožňuje grantový projekt „Vzdělávání pedagogů středních škol ve Zlínském kraji v projektovém řízení“ financovaný z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.


 

foto: Jana Plšková

Projekt je zaměřen na získání a rozvoj klíčových přenositelných kompetencí a dovedností pedagogických pracovníků v přípravě projektů a projektovém řízení. Jeho součástí je podpora zavedení nového nepovinného předmětu Projektové řízení na středních školách ve Zlínském kraji.

„Zavedení nového předmětu Projektové řízení významně přispěje ke zvýšení šance studentů uplatnit se na trhu práce. Proto považuji celý projekt, který vede Střední odborná škola Otrokovice, za velice podstatný pro krajské střední školství,“ uvedl Josef Slovák, radní Zlínského kraje pro oblast školství.

 

foto: Jana Plšková

Jednou z klíčových aktivit je vytvoření tří nových akreditovaných vzdělávacích programů, ve kterých budou pedagogové vyškoleni v oblasti přípravy a řízení projektů. Na podporu jejich vzdělávání a zavádění předmětu Projektové řízení budou mimo jiné zřízena čtyři multimediální výuková centra. Získané znalosti a dovednosti v projektovém řízení mohou být důležité při zavádění změn ve vzdělávacím procesu ve školách. Jejich uplatnění společně s výukou předmětu povede ke zvýšení prestiže a atraktivity vzdělávací nabídky zúčastněných škol. Další přidanou hodnotou bude zlepšení přizpůsobivosti absolventů na současné i budoucí podmínky trhu práce a jejich uplatnění v praxi.

 
foto: Jana Plšková
 
 
"Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová