Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
S maturitou a výučním listem do EU
​SŠ - COPT Kroměříž nabízí zdarma svým absolventům vydání Europassu - dodatku k osvědčení v anglickém jazyce.

I když se to leckomu může zdát jako nedávno, od vstupu Česka do Evropské unie uplynuly již více než čtyři roky. Od té doby jsme se s ostatními členskými zeměmi v mnohém propojili nebo alespoň sblížili, minimálně v oblasti vzdělávání však i dnes zůstávají nepřehlédnutelné, byť postupně zacelované, mezery.

Příkladem budiž platnost výučních listů a maturitních vysvědčení, které sice prokazují ukončený stupeň vzdělání jejich držitele, nicméně samotné vyhotovení v českém jazyce použitelnost podstatně snižuje. Existuje však možnost, jak se s tímto handicapem vypořádat, a tou je získání dodatku v cizím jazyce.

Proto SŠ - COPT Kroměříž od školního roku 2008/2009 nabízí zdarma všem svým absolventům vydání Europassu - dodatku k osvědčení v anglickém jazyce, který přehledně uvádí, jaký obor žák vystudoval, kolik hodin přípravy strávil v teorii, kolik v praxi a jaké získal obecné i odborné kompetence. Máte li zájem, přijďte se k nám o Europassech informovat. Třeba ve dnech otevřených dveří 5. a 6. prosince nebo 23. ledna. Evropská šance je tu pro každého.

Jaroslav Smola

Project manager

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová