Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Rokytnickou školu ocení Člověk v tísni
Prestižní ocenění společnosti Člověk v tísni převezmou v úterý 11. listopadu žáci rokytnické základní školy. Půjde o vyvrcholení mezinárodního pilotního projektu Světová škola koordinovaného právě Člověkem v tísni, do kterého se zapojil kolektiv žáků a učitelů již minulý školní rok.

Cílem projektu, který probíhá i v dalších evropských zemích, například Velké Británii, v Rakousku, na Maltě, Slovensku nebo v Thajsku, je začlenění vybraného tématu z oblasti globální výchovy do výuky a splnění řady předepsaných kritérií. „Vzhledem k tomu, že jednou z prioritních oblastí našeho vzdělávacího programu je ekologická výchova a již řadu let se naše škola věnuje jinému mezinárodnímu přírodovědnému programu Globe, zvolili jsme téma  klimatické změny,“ uvedl Bohuslav Sedláček, koordinátor projektu Světová škola.

Vybrané téma klimatických změn pak učitelé propojili do různých předmětů a projektů.  „Děti tak studovaly tuto problematiku z různých hledisek. Prováděly meteorologická a biometrická měření v rámci programu Globe, zkoumaly vliv koncentrace oxidu uhličitého na růst rostlin během pilotního projektu „Carbon Cycle“ a prováděly šetření ve věci energetické bilance školy,“ přiblížila celoroční práci žáků školy Liběna Dopitová, koordinátorka ekologické výchovy.

Žáci však také zpracovávali počítačovou prezentaci o klimatických změnách a navštívili Hostětín – dnes již ve světě oceňovanou vesnici modelových ekologických projektů. „Sami si na závěr vyzkoušeli roli učitelů, když si pro mladší spolužáky připravili vyučovací hodinu,“ pokračuje  Liběna Dopitová.

Certifikát, který vsetínskou základní školu v Rokytnici zařadí mezi Světové školy, převezmou žáci na česko-slovenské konferenci, která proběhne ve dnech 10. až 11. listopadu  v nízkoeenergetické moderní budově střediska ekologické výchovy Sluňákov v Horce nad Moravou u Olomouce. Ještě před tím však na této konferenci vystoupí se svým referátem, v němž všem přítomným představí svou celoroční práci. 

Image.jpg

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová