Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
První školní lanové centrum v republice mají ve Zlíně
Lanové centrum přímo na chodbě školy mají jako první v republice žáci na 8.ZŠ ve Zlíně-Malenovicích.
 

"Původně jsme chtěli jen zrekonstruovat chodbu, do níž teklo okny, v zimě se nedala vytopit a v létě tam bylo velké horko. Po rekonstrukci vznikl v chodbě spojující budovu školní jídelny a budovu I. stupně prostor, který se škola rozhodla věnovat sportovním aktivitám žáků," řekl náměstek primátorky města Zlína Hynek Steska a dodal, že nejdříve se chodba proměnila v hřiště, na němž si žáčci vyzkoušeli různé sporty. "Největší úspěch měl florball, který hrají holky i kluci s velkým nadšením v hodinách tělocviku i o přestávkách," uvedl ředitel 8. ZŠ Pavel Nedbal.

Protože má chodba specifickou železnou konstrukci, přišel ředitel školy s nápadem na vytvoření lanového centra. "Dlouho trvalo hledání odborné firmy, protože nic podobného v republice není, ale výsledek stojí za to. Stačí se zeptat žáčků," připomněl P. Nedbal. Podle jeho slov děti nepřijdou ani o oblíbený florball. "Lana se dají jednoduše přivázat ke stropu a hřiště je volné," zdůraznil ředitel školy.

Lanové centrum "Osmička" používají děti k tréninku odvahy, kondice a soustředěnosti. "Patří k jedné z metod zážitkové pedagogiky, protože zdolání překážek přinese každému silný osobní zážitek," doplnil P. Nedbal.

Pořízení lanového centra, včetně instalace, přišlo přibližně na 47 tisíc korun. Statutární město Zlín je zřizovatelem 14 základních škol, na jejichž provoz ročně vydává téměř 39 milionů milionu korun. Další finanční prostředky krajské město platí za opravy a investice ve školských zařízení.


 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová