Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Poznávají svět pohádek
Osobitým způsobem se dvě valašskomeziříčské školy zapojily do celostátní akce Česko čte dětem pohádky. Své síly při tom spojily Mateřská škola na ulici J. K. Tyla a Gymnázium Františka Palackého.

„Na celostátní kampaň volně navazujeme. Vlastně jsme převzali jen nápad seznamovat mladou generaci s pohádkami,“ předesílá učitelka gymnázia Marie Dufková. Předškoláci a studenti si vybrali tři pohádky spisovatele Pavla Šruta. Každou z nich pojali rozdílným způsobem.  

„Nejprve studenti nastudovali a v mateřince sehráli pohádku Bohuželva a Orlando. Poté je pozvali k sobě do školy a přečetli jim Kočičího krále,“ připomíná Marie Dufková. Konečně pohádku Osmý John mohli předškoláci i studenti volně zpracovat podle svých představ.  

Jejich společná práce vyvrcholí dnešní vernisáží výstavy výtvarných prací ke zmíněným pohádkám Pavla Šruta, jež proběhne v 18 hodin v galerii zdejší Moravské gobelínové manufaktury. „Nabízí zajímavé srovnání, jak pohádkový svět vnímají nejmenší děti a dospívající mládež,“ říká pedagožka o výstavě, která potrvá do 31. května. Součástí vernisáže bude repríza studentského představení pohádky Bohuželva a Orlando. 

 

Josef Beneš

tiskový mluvčí Městského úřadu Valašské Meziříčí

tel. 724 270 758 

 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová