Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Pohádková noc ve škole měla úspěch

Zlínská Noc s Andersenem ukázala, že i v dnešní přetechnizované době má dětská knížka své nenahraditelné kouzlo a půvab.


Pohádkovou noc slavnostně zahájila přibližně padesátka dětí z 2. – 5. tříd ZŠ Křiby a její partnerské Základní školy speciální Lazy u stromu Pohádkovníku. Tam si děti společně zazpívaly vlastní čtenářskou hymnu na nápěv známé písničky "Dělání". Celý večer a noc se nesly v duchu hrdinů dětských knížek Ondřeje Sekory a Františka Nepila, kterým byl letošní ročník u příležitosti jejich nedožitých narozenin věnován.

Po divadelní scénce s Ferdou mravencem v podání žáků 7. tříd (letos poprvé se tak zúčastnil i 2. stupeň) následovalo první společné čtení s hostem - paní Šlapalovou, bývalou ředitelkou mateřské školy a hlasatelkou. Další společná čtení probíhala až do pozdních nočních hodin.

V jednotlivých přestávkách mezi nimi si žáci rozdělení do skupinek mohli prohlédnout školní knihovnu, vyzkoušet svoji zručnost při zhotovování Makového mužíčka z máku, jehož vlastní vymyšlený příběh prezentovali. Zajímavým úkolem byla i výroba figurek Ferdy z drátu a molitanu doplněná mravenčími zpěvy. Vedle skládání puzzle Napipi s přiřazováním textu z knížky, které procvičovalo postřeh malých čtenářů, si žáci vyzkoušeli i dramatizaci psího kalendáře z knihy F.Nepila "Baryk a já". Nechybělo ani tradiční baterkové pátrání po tajné zašifrované zprávě.

Na závěr literárního, hudebního a výtvarného maratónu čekalo na děti vyhodnocení soutěží. Dostalo se i na pohádku na dobrou noc od Hanse Ch. Andersena Malá mořská víla. Vše skončilo v sobotu ráno ředitelskou snídaní.

Devátý ročník Noci s Andersenem proběhl v noci z pátku 3. dubna na sobotu 4. dubna 2009. Tato akce, kterou pořádá Klub českých knihoven, připomíná výročí narození dánského spisovatele Hanse Ch. Andersena. Snaží se dětem ukázat kouzlo pohádek a podporovat rozvoj čtenářské gramotnosti.

Zlínská ZŠ Křiby 4788 se do projektu zapojila již čtvrtým rokem. Statutární město Zlín je zřizovatelem 12 základních škol, na jejichž provoz ročně vydává téměř 39 milionů milionu korun. Další finanční prostředky krajské město platí za opravy a investice ve školských zařízení.


Zdroj: www.zlin.eu 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová