O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Přebor regionu Uherské Hradiště v plavání

Ve středu dne 10.6.2009 se v areálu krytého plaveckého bazénu v Uh. Hradišti uskutečnily závody v plavání žáků 1.stupně základních škol.

226 žáků z celkem 14 škol regionu Uherské Hradiště bojovalo o putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště. Každou školu mohly reprezentovat čtyřčlenné smíšené družstva žáků 1. až 5. tříd. Žáci 1.tříd plavali plaveckým způsobem prsa 25 m, kdy mohly při plavání využít i nadlehčovací pomůcku. Žáci 2. a 3.tříd plavali 50 m plaveckým způsobem prsa a žáci 4.a 5.tříd plavali 50 m volným způsobem. Po závodech jednotlivců doprovázející učitelé sestavili tříčlenné smíšené týmy pro štafety. Za bouřlivé podpory ostatních závodníků plavaly štafety 1., 2. a 3. tříd 3 x 25 m prsa a štafety 4. a 5.tříd absolvovaly 3 x 25 m volným způsobem.

Po velmi zdařilých výkonech nakonec celkové vítězství a putovní pohár získala ZŠ UNESCO UH s celkovým počtem 156 bodů. 2. místo s počtem 150 bodů obsadila ZŠ UH Sportovní a 3. místo se 127 body si vybojovala ZŠ TGM UH - Mařatice .