Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Otrokovice hlídala Dětská policie

Přes sedmdesát zkontrolovaných vozidel, 11 zvážených kamionů i blokové pokuty v celkové výši 7800 korun – to je výsledek do poslední chvíle utajené akce s názvem Dětská policie, která se uskutečnila v tomto týdnu v Otrokovicích.


Tři hlídky tvořené městskými strážníky, policisty ČR, příslušníky Celního úřadu a žáky 4. tříd základních škol Trávníky, T.G.Masaryka a Mánesova kontrolovaly registrační značky, doklady, technický stav dopravních prostředků, povinnou výbavu, dodržování nejvyšší povolené rychlosti, zákaz požití alkoholu před jízdou, používání bezpečnostních pásů a povinnosti celoročního svícení motorových vozidel. Jedno stanoviště sloužilo také k vážení kamionů. „Zde žáci spolu s policisty zkontrolovali celkem 11 vozidel. Jeden kamion byl přetížený a jeden řidič nedodržel bezpečnostní přestávku. Ostatní pořádní řidiči obdrželi od dětské policie reklamní předměty partnerů akce. Hříšníky dětští policisté trestali většinou domluvou, závažnější přestupky se však neobešly bez pokuty,“ uvedla vedoucí odboru silničního hospodářství otrokovické radnice Renáta Krystyníková.

Mezi zjištěnými přestupky byly nezapnuté pásy, jízda bez světel, špatný technický stav vozidla a chybějící povinná výbava. Šest řidičů pak ve sledovaném úseku v obci překročilo rychlost do 70 km/h a jeden řidič telefonoval za jízdy. Během akce nebyl přistižen ani jeden řidič pod vlivem alkoholu.

Akci Dětská policie radnice organizovala již potřetí. Hlavním cílem bylo výchovné působení nejen na děti, které se seznámily s prací policistů i městských strážníků i celníků, ale především na řidiče, kteří jsou povinni dodržovat zákon. „S přihlédnutím k faktu, že otrokovická radnice vyřizuje agendu dopravních přestupků i pro obce v rámci rozšířené působnosti, snažíme se především o prevenci a uvědomění si neřádných řidičů nebezpečnosti jejich chování,“ dodala Renáta Krystyníková.

Děti si akci velmi pochvalovaly a to nejen z důvodu absence ve škole, ale i proto, že se například seznámily s průběhem kontrolního vážení nákladních vozidel i radarem a práci s ním přímo ve služebním vozidle.

 

Ing. Milan Plesar, tel. 557 680 449, 723 606 758

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová