Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejlepší studenti gymnázia převzali cenu manželů Hlubíkových
Prestižní cenu manželů Hlubíkových převzali včera čtyři nejlepší absolventi Masarykova gymnázia Vsetín. Udělila jim ji Nadace gymnázia za vynikající studijní výsledky a úspěšnou reprezentaci školy v olympiádách, soutěžích a mimoškolních aktivitách. Tímto slavnostním aktem škola definitivně ukončila letošní školní rok.

 

Cenu manželů Hlubíkových uděluje Nadace Masarykova gymnázia Vsetín již čtrnáct let. „Jedná se o finanční dar v hodnotě patnáct, deset nebo pět tisíc korun, podle dosažených úspěchů,“ vysvětlil předseda Nadace Jan Vychopeň s tím, že návrhy na ocenění podávají členové pedagogického sboru a správní rada nadace následně návrhy posoudí.

Tuto prestižní cenu v nezanedbatelné hodnotě přitom může Nadace udělovat jen díky donátorovi Jaroslavu Kalouskovi, který zakoupil nemovitosti dnes již zesnulých manželů Hlubíkových ze Vsetína a následně je vložil do majetku Nadace. „V době, kdy jsem tyto nemovitosti pořizoval, měli poměrně nízkou hodnotu, po změně režimu však jejich cena prudce vzrostla a proto jsem považoval za správné věnovat tento majetek na to, nač by si manželé Hlubíkovi přáli – na vzdělání mladých lidí, které jim nikdo nikdy nevezme,“ vysvětlil Jaroslav Kalousek, který se dnešního slavnostního aktu také zúčastnil. Manželé Hlubíkovi byli totiž za minulého režimu perzekuováni a vzdělání, které nabyli, bylo v podstatě to jediné, co jim nikdo nemohl vzít.

První cena v hodnotě patnáct tisíc korun letos nebyla udělena. Druhou cenu, tedy deset tisíc korun, získala Pavla Jedličková za výbornou reprezentaci v chemických a ekologických olympiádách, za reprezentaci školy v divadelním souboru a v konverzačních soutěžích. Třetí ceny – obálky s pětitisícovou bankovkou si pak odnesli tři studenti: Adéla Janírková za vynikající reprezentaci školy v biologických olympiádách a ve školních  pěveckých sborech Gaudeamus a Song, dále Marek Pecina za vynikající studijní výsledky a úspěšnou reprezentaci školy v konverzačních a literárních soutěžích a Zdeněk Škrott za vynikající účast v literárních soutěžích a biologických a ekologických olympiádách. Škrott se v poslední době proslavil také tvorbou scénáře a režií amatérského detektivního filmu Modrý Mauricius, který měl  právě včera v kině Vatra úspěšnou premiéru.

 

Eva Stejskalová​

Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová