Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nadace Masarykova gymnázia chce více podpořit nadané sociálně slabé studenty
Více podpořit talentované studenty, jejichž studium by mohlo být ohroženo nepříznivou ekonomickou situací rodiny, chce Nadace Masarykova gymnázia Vsetín. Ta v souvislosti s tímto záměrem připravuje změnu stanov.

Nadace Masarykova gymnázia byla založena před šestnácti lety s cílem napomoci modernizaci výchovně vzdělávacího procesu a zabezpečit finanční prostředky na oceňování úspěšných maturantů. „V průběhu času ale vyvstanula  potřeba zabývat se i možností podpory některých nadaných, ekonomicky slabých studentů během jejich studia,“ říká předseda správní rady nadace Jan Vychopeň. Podle něj totiž nejsou výjimečné případy, kdy student ztratí oba rodiče a jeho nadějné studium je tak ohroženo. „Již jsme se s takovými setkali,“ poznamenal.

Nadace proto připravuje změnu stanov, která by tuto podporu umožnila. „Měli bychom ji projednávat na příštím zasedání správní rady, které se uskuteční během dubna,“ pokračuje Vychopeň. Nadace tak naváže na myšlenku Spolku na podporování nemajetných studujících, který vznikl při vsetínském gymnáziu už v roce 1929, několik měsíců po otevření prvních tříd gymnázia, a jenž ve třicátých letech materiálně podporoval sociálně slabé studenty.

Nadace Masarykova gymnázia ročně hospodaří s přibližně sto padesáti tisíci korunami, které získá od sponzorů. Zhruba třetinu každoročně rozdělí mezi nejúspěšnější maturanty a zbývající prostředky použije například na nákup moderních výukových pomůcek, podporu Divadelního souboru Masarykova gymnázia Vsetín či pěveckých sborů Song a Gaudeamus. Nadace také buduje unikátní galerii uměleckých děl od významných regionálních autorů a absolventů gymnázia. V současné době v ní figurují více než tři desítky obrazů a plastik i od takových autorů jako jsou například Karel Hofman, Miroslav Machala, Zdeněk Hajný nebo Jiljí Hartinger.  

 
Eva Stejskalová
 
737 019 667, 571 491 564
 
Autor:  
Vložil/a: Lucie Julinová